Web Sürümüne Geç

  Dünya kupasının hoca kazançları

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ev sahipliğinde yarın başlayacak olan 2010 Dünya Kupası'nın en çok kazanan teknik direktörü İtalyan Fabio Capello, yılda 8,8 milyon avro para alıyor. İngiltere Milli Takımı teknik direktörlüğünü yürüten Capello'nun 8,8 milyon avro tutarındaki ücretinin içinde primler yer almıyor. İtalyan teknik adam, İngiltere Milli takımı ile iki sezon çalışmak üzere anlaşma yaptı.

  Fransız ekonomi gazetesi Tribune'deki habere göre, Capello'yu yılda 3,3 milyon avro kazanan İtalya Milli Takımı teknik direktörü Marcello Lippi takip ediyor. İtalya'nın Juventus takımındaki başarısıyla tanınan İtalyan teknik adam, 2006 Dünya Kupası'nda gök mavili takıma kazandırdığı başarının ardından adından çok söz ettirdi.

  Listenin üçüncü sırasında Alman milli takımı teknik direktörü Joachim Löw bulunuyor. Primler dışında yılda 2,5 milyon avro kazanan Alman teknik adam, Avrupa Şampiyonası'nda İspanya ile yaptığı karşılaşmada finali 1-0 kaybederek, şampiyonluğu İspanya'ya kaptırmıştı.

  Löw'ü, yılda 1,8 milyon avro kazanan Hollanda Milli Takımı teknik direktörü Bert Van Marwijk takip ediyor. 2008 yılından bu yana portakalların başında bulunan Marwijk, ilk kez teknik adam olarak büyük bir uluslararası şampiyonaya katılacak.

  Beşinci sırada İsviçre Milli Takım Teknik Direktörü Ottmar Hitzfeld bulunuyor. Primler dışında yılda 1,75 milyon avro kazanan Hitzfeld, Şampiyonlar Ligi'ni Borussia Dortmund ve Bayern Munich ile iki kez kazandı. Hitzfeld, 2008 yılından bu yana İşviçre Milli Takımını yönetiyor.

  -6. sırada İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Vicente Del Bosque 1,5 milyon avro

  -7. sırada Portekiz milli takımı teknik direktörü Carlos Queiroz 1,35 milyon avro

  -8. sırada Avustralya Milli Takım teknik direktörü Pim Verbeek 1,2 milyon avro

  -9. sırada Brezilya Milli Takımı teknik direktörü Carlos Parreira 1,2 milyon avro

  -10. sırada Meksika Milli Takımı teknik direktörü Javier Aguirre 1,2 milyon avro

  BİZE ULAŞIN