Floyd Mayweather: Khabib'in cezası ağır olacak

UFC hafif sıklet unvan maçında Conor McGregor'ı 4. raunt sonunda devirmeyi başaran Khabib Nurmagomedov'un büyük bir ceza ile karşı karşıya olduğu iddia ediliyor. İddianın sahibi ise şampiyon boksör Floyd Mayweather...

CEZASIZ KALMAYACAK

Dünyaca ünlü şampiyon boksör Floyd Mayweather, Khabib Nurmagomedov'un profesyonelliğin sınırları dışına çıktığını ve bu hareketin cezasız kalmayacağını söyledi.

Connor McGregor ile Khabib Nurmagomedov arasındaki müsabaka bitmesine rağmen tartışmalar son bulmuyor. McGregor'u yenmesinin ardından kafesten atlayıp İrlandalı'nın ekibine saldıran Khabib Nurmagomedov hakkında ünlü boksör Floyd Mayweather çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BÜYÜK BİR CEZA GELİYOR

Khabib'in bu yaptığının büyük bir skandal olduğunu dile getiren ABD'li sporcu, ona büyük bir cezanın geleceğini dile getirdi. Mayweather konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

McGregor ile pek uyuştuğumuz söylenemez. Herkes ondan yenilmezlik bekliyor. McGregor zor bir rakip ama onun rakibi kafesten atlayıp oradaki insanlara saldırdı. Bu çok profesyonellik dışı bir hareket. Elbette bunun cezası ağır olacak.

CEZASI ÇOK AĞIR

2006'da Zab Judah ile yaptığım dövüşte ringe girilmişti ve büyük cezalar verilmişti. Yanlış hatırlamıyorsam 7'li hanelerde cezalar... Kafesten atlayıp kalabalık arasından birileriyle dövüşmenin cezası çok ağırdır.

'BANA EDİLEN KÜFÜRLERİ KİMSE KONUŞMUYOR'

Khabib Nurmagomedov bu saldırı hakkında kendini savunurken, "Herkes benim kafesten atlamamı konuşuyor ama benim dinime, ülkeme ve aileme söylenen küfürleri kimse konuşmuyor" ifadelerini kullanmıştı.

MCGREGOR 1 AY RAPORLU

UFC, Khabib ile olan mücadelesinde yaralar alan İrlandalı dövüşçüye 1 ay sıhhi ceza verdi. Burnunda 2 kırık, göz çevresinde zedelenme, surat kesitleri bulunan McGregor, yaralarının iyileşmesi için 1 ay ringlerden uzak kalacak.

PUTIN İLE BİR ARAYA GELDİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, UFC Şampiyanu Khabib Nurmagomedov'u "Rusya Bir Spor Gücüdür" forumunda tebrik etti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "Rusya Bir Spor Gücüdür" forumunda, İrlandalı Conor McGregor'u yenerek UFC Şampiyonluğunu koruyan Khabib Nurmagomedov ile bir araya geldi. Putin Nurmagomedov'a Las Vegas'taki unvan maçında elde ettiği başarıdan dolayı, "Seni samimiyetle tebrik ediyorum" dedi.

Putin: "Senin için çok endişelendik"

Dövüş sonrası çıkan olaya dikkat eden Putin, "Tabii ki, bu bir ticari spor, ama yine de bir spor. Ve burada da genel spor ahlaki kurallarına da dikkat edilmesi gerekiyor" dedi. Yaşanan olaylar karşısında vatandaşlarının yanında olduklarını belirten Putin, "Vatandaşlarımız nerede ve ne yaparlarsa yapsınlar biz kayıtsız kalmıyoruz. Bu yüzden, her şeyi yakından takip ettik, tabi ki senin için çok endişeliydik" sözlerini sarf etti. Dünyada gündem olan maç sonrası kavga ile ilgili sporcuya takılan Putin, "Babana sana yumuşak bir ceza vermesini isteyeceğim. Çünkü sen ana görevini yaptın, savaşı kazandın. Onur ve inandırıcılıkla kazandın" ifadelerini kullandı. Şampiyan Khabib Nurmagomedov, ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen UFC unvan maçında İrlandalı rakibi Conor McGregor yenerek şampiyonluk kemerini korumuştu. Maç sonrasında Nurmagomedov aleyhine sloganlar atılması üzerine salonda arbede yaşanmıştı. Nurmagomedov daha sonra yaptığı açıklamada, "Bana terörist dediler. Conor McGregor dinime, ülkeme, babama hakaret etti. Brooklyn'e geldi ve benim otobüsüme saldırdı. Hiç kimse, bir diğerinin dinine, ülkesine hakaret edemez" ifadelerini kullanmıştı.

GALATASARAY SCHALKE MAÇINA DAVET ETTİ

Galatasaray yönetimi, şu aralar dünyanın en çok konuşulan sporcularından olan Dağıstan asıllı Rus dövüşçü Khabib Nurmagomedov için atağa kalktı. Karma dövüş sanatları hafif sıklet unvan maçında İrlandalı Conor McGregor'u yenerek şampiyonluk kemerini koruyan Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov, spor dünyasında son zamanların en çok konuşulan isimleri arasında yer aldı.Rakibinin Müslümanlara yönelik hakaretlerinin ardından gösterdiği tepki ve aldığı galibiyetten sonra İslam dünyasında fenomen haline gelen Nurmagomedov için Galatasaray çok konuşulacak bir hamle planladı. Sabah'ın haberine göre; Yönetim, sosyal medya hesaplarından birçok defa sarı-kırmızılı forma ile resimlerini paylaşan Dağıstanlı sporcuyu 24 Ekim'de Schalke 04 ile Türk Telekom Stadı'nda oynanacak Şampiyonlar Ligi maçına getirmek için harekete geçti.Sarı kırmızılılar, Khabib'in 14 yaşındayken Galatasaray formasıyla verdiği pozu sosyal medya hesabından paylaşıp yıldız sporcuyu tebrik etmişti.Eski bir sporcu olan babası sayesinde küçük yaşlarda spora başlayan Khabib'in daha 9 yaşında yavru bir ayıyla güreşirken görüntülerinin ortaya çıkması sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı.

McGeregor ve Mayweather 2017, Ağustos ayında ringe çıkmıştı. ABD'li boksör İrlandalı'yı ağır bir şekilde mağlubiyete uğrattı. Mayweather 50. maçında 50. galibiyeti ile kariyerini noktaladı.

BİZE ULAŞIN