Web Sürümüne Geç

FIFA 19'da yeni özellikler ortaya çıktı

Konsol oyunlarında başı çeken FIFA'nın yeni serisi FIFA 19'un detayları ortaya çıkmaya başladı.

Electronic Arts tarafından oyunseverlerin hizmetine sunulan oyun, PC, PS4, PS4 Pro, XOne, XOne S, XOne X platformları için satışa sunulacak. PS3 ve X360 kullanıcıları maalesef FIFA 19'u oynayamayacak.

Geçtiğimiz 2 oyunda en büyük yeniliğin Frostbite oyun motoru ile anlaşması olarak öne çıkarken, bu serideki yeniliğin ne olacağı merak konusu.

TÜRK STADYUMLARI YER ALABİLİR
Daha öncede sık sık gündeme gelen bu yenilik bu kez ciddi anlamda EA yönetimi tarafından tartışılmaya başlandı. Avrupa'da bir çok ülkeden daha fazla satış yapılan Türkiye'den bir stadyumun bu seride oyuna eklenmesi gündemde.

Geçtiğimiz günlerde resmi sitesinden de konuyla ilgili anketler düzenleyen EA'in, oylamada 1 ve 2. sırada yer alan TT Stadyumu ve Vodafone Park'ı oyuna eklemesi bekleniyor.

ŞAMPİYONLAR LİGİ MODU
En büyük rakibinin aksine bir çok lig lisansını elinde bulunduran EA'in en büyük eksikliği, Avrupa'nın bir numaralı organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nin lisansını alamaması olarak dikkat çekiyor.

Bu konu oyunseverlerin yanı sıra yetkililerinde canını sıkarken, UEFA'nın diğer şirketle olan anlaşmasının bu sene sonunda bitecek olması ile EA yetkililerini harekete geçirdi.

Oyunun bu serisinde tam olarak futbol keyfini yaşatmak isteyen EA'in FIFA 19'la birlikte, oyunseverlere bu yeniliği sunması bekleniyor.

TÜRKÇE SPİKER
Birden fazla dilde spiker özelliği olan oyunun, gelecek sene Türkçe spiker modunuda eklemesi yüksek ihtimal.

FIFA 19 DEMO NE ZAMAN YAYINLANACAK?
Serinin yeni oyunu çıkmadan evvel demo versiyonu yayınlanacak. Geçen sene 12 Eylül'de çıkan demonun bu sene 11 Eylül 2018'de yayınlanacağı tahmin ediliyor. FIFA 19 demo, PC'nin yanı sıra PS4 ve XOne için de indirilebilir olacak.

BİZE ULAŞIN