İdol Kadınlarını Açıkladılar

Türkiye'nin önde gelen sanatçı ve sporcuları idol kadınlarını açıkladı. Arda Turan, Rüştü Reçber, İbrahim Toraman ve diğerleri...
GALERİ DEVAM EDİYOR

HINCAL ULUÇ
İdol kadınım: Zamanla değişiyor

“Dünya Kadınlar Günü olduğundan ciddi ciddi haberim yok. Fakat bunun iki sebebi var: Birincisi kadınlar böyle bir gün olduğunu erkeklere anlatamadılar. ikincisi ise erkekler ve kadınların farklı hakları olduğuna inanıyorum.
Kadın imajı için de kafamda asla bir idol yaratmadım. Ama işlevleri ve konumlarına göre hiçbiri kalıcı olmasa da zaman zaman idollerim oldu. Gün geçtikçe eskidiler ve yerlerini hep daha iyileri aldı. Kadın olmayan bir dünyada yaşamak istemem, o yaşamın yaşanmaya değmeyeceğine inanırım.”

İBRAHİM TORAMAN
İdol kadınım: FATMA GİRİK, TÜRKAN ŞORAY

“Toplumda kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmalarını son derece önemli buluyorum.
İdol kadınıma gelince, sayısız önemli isim olmasına rağmen Fatma Girik ve Türkan Şoray’ın bendeki yeri ayrı. Çünkü toplumda isimleri uzun yıllar saygın bireyler olarak anıldı ve devam ettirmeyi başardılar.”

RIDVAN DİLMEN
İdol kadınım:  ANNEM

"Ben çok küçük yaşta babamı kaybettim. Annem bana hem anne hem de baba oldu. Bu nedenle annem her şeyin üstündedir benim için. Nasıl canımız yandığında ‘ah’ diyorsak, hayat da kadınlar olmadan olmaz.
Hayat, kadınlar demek. Kadınlar olmadan bu hayatın bir anlamı olmaz."

OKAN BURUK
İdol kadınım: ANNEM VE EŞİM

"Dünya Kadınlar Günü'nün bir tek gün olarak kutlanmas bana saçma geliyor. Tek güne sıkıştırmak doğru değil, her gün kadınların günü olmalı. Annem, ablam ve eşim benim idol kadınlarım. İnsan tanıdığı kişileri, kendine yakın olan kişileri daha çok sever.
DİĞER
SON DAKİKA