Mahkeme kararı sonrası Vietnam sürprizi! Arda Turan... Son dakika haberleri

Arda Turan ve şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgada mahkeme kararını açıklamıştı. Kararda, Arda'ya hapis cezası verilirken bu durum, Dünya basınının da dikkatini çekti. İngiliz basını, İspanya'nın önde gelen basın kuruluşlarında Marca ve Mundo Deportivo'nun yanı sıra Arda'nın bu olayı, İtalyanların ve hatta Vietnam'ın dahi gündemindeydi... (fotomac.com.tr / Dış Haberler)

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada taciz iddialarıyla ilgili delil yetersizliğinden beraat eden Arda Turan, 'ruhsatsız silah taşıma', 'korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme' ve 'kasten yaralama' suçlarından toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası aldı.

Mahkeme, hapis cezalarıyla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Arda Turan'ın aldığı bu ceza, çok geçmeden Dünya basınında geniş yer buldu.

İşte Arda-Berkay olayının dünya basınına yansıması ile Vietnam sürprizi...

Marca, lisanssız silah taşıma sebebiyle Arda'ya 2 yıl 8 ay hapis cezası verildiğini okuyucularına duyurdu.

Haberde Arda'nın Türkiye'nin ünlü şarkıcısı Berkay'la yaşadığı olay sonrası hapis cezasına çarptırılmak zorunda kalmayacağı ifade edildi.

Arda'nın silahın kazara ateşlendiğini iddia ettiğini yazan Marca, bir dönem Atletico Madrid ve Barcelona'da forma giyen oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarına da yer verdi.

"YARALANMADAN MAHKUM EDİLDİ"

Mundo Deportivo da Arda'nın barda kavga ettiği Berkay'la olan davasının sonuçlandığını sayfalarına taşıdı.

Gazete, Turan'ın taciz suçundan beraat ettiğini ancak Berkay'ın burnunu kırdığı için kasıtlı yaralamadan mahkum edildiği bilgisine yer verdi.

"BEKLENEN OLDU HAPİS CEZASI ALDI"

Açıklanan kararı yakından takip eden İtalyan medyası Arda Turan hakkında 'Beklenen oldu hapis cezası aldı' manşetleri atarken, tecrübeli futbolcunun bir dönem 34 milyon Euro'ya transfer olup şimdilerde piyasasının 1 milyon euro'lara kadar düşmesi ayrıca ele alındı.

Vietnam basınının da bu olayı haberleştirmesi dikkat çekti.

Zing'de yer alan haberde ise; Arda'nın mahkeme kararı öncesi bu olaya karıştığı için Başakşehir'den aldığı 2 milyon TL'lik ceza ve uçakta gazeteciye saldırması işlenirken Arda için, "Daha önce birçok kez holiganca davranışlarda bulunan futbolcu" şeklinde bahsedildi.

BİZE ULAŞIN