Roberto Carlos

Dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız oyuncu Roberto Carlos, futbol sahalarının tanık olduğu en popüler yıldızlardan biridir.
Kariyerinin doruk noktası olarak gösterdiği Real Madrid macerası boyunca para ve üne doydu.
Brezilya Milli Takımının da değişmez bir parçasıdır her zaman. Ancak Afrika'da yapılacak Dünya şampiyonasına gitmeyi çok istese de şansı çok az...
Roberto Carlos da Silva Rocha (d. 10 Nisan 1973, Garça, Sao Paulo),Dünya futbol tarihinin en iyi sol kanat oyuncularından biri olarak gösterilen Brezilya'lı futbolcu dünyanın tanıdığı en ünlü yıldızların başında gelir.
2007 yılında Fenerbahçe'ye transfer olmuş 3 yıllık sözleşmeye imza atmıştır. Futbolculuk kariyerinin yanı sıra 2005 yılında Pepsi firmasının reklamlarında da boy göstermiştir.
1999 yılında Real Madrid'de forma giyerken CD Tenerife'ye sıfırdan attığı gol matematikçiler tarafından incredible gol (inanılmaz gol) olarak nitelendirilmiştir.
Futbola ilk adımı 1990'da Sao Paulo bölgesi takımlarından Araras'ta atan Carlos, ülkesindeki Palmeiras takımında yıldızı parladıktan sonra millî takıma çağrılmış, burada adının duyulmasının ardından Inter Milan'a transfer olmuştur. Daha sonra Real Madrid'e transfer olmuş ve burada 11 sene takımına hizmet etmiştir.
Fenerbahçe'deki ilk resmî karşılaşması 2007 Türkiye Süper Kupası finali olmuştur. Kupa mücadelesi 2-1'lik Fenerbahçe üstünlüğü ile sona ererken, bu kupa Roberto Carlos'un Fenerbahçe'deki ilk kupası olmuştur.
Fenerbahçe'deki ilk golünü Fenerbahçe-Sivasspor maçında kafayla attı.
İşte Carlos'un en genç fotoğraflarından biri...Binicilik tutkunu olan Carlos, yarışlara da katılmış...
BİZE ULAŞIN