Web Sürümüne Geç

  Galatasaray - Ankaragücü

  MAÇIN ANATOMİSİ
  F.Bahçe'nin Ankara'da berabere kalması, Bursaspor'un da Manisa'yı devirmesiyle yeniden lider olmak isteyen G.Saray, A.Gücü'nü rahat yendi. Sezonun ilk yarısında rakibine 3-0 yenilen G.Saray, rövanşı da aynı skorla aldı. Rijkaard, Arda'nın yokluğunda forvette Dos Santos-Jo ikilisini oynattı.
  Sağ kanadı otobana çeviren Keita'nın etkili futboluyla da zor maçı kolaya çevirdi. Maçın G.Saray adına sevindirici bir yönü de uzun zamandır sahalardan uzak kalan Milan Baros'un formasına kavuştuğu ilk maçta gol atmasıydı.
  MAÇIN HAREKETİ
  3'E 1 BAROS: Uzun bir süredir sahalardan uzak kalan Milan Baros 82. dakikada 3 Ankaragücülü oyuncu arasından sıyrıldı, tek başına ceza sahasına hareketlendi. Ancak fizik olarak henüz hazır olmaması nedeniyle topu kaybetti. Tecrübeli oyuncu görev yaptığı kısa sürede eski günlerine döneceğinin sinyalini verdi.
  KADER ANI
  ERKEN GOL: G.Saray, zor geçmesini beklediği mücadeleye deyim yerindeyse 1-0 önde başladı. Keita'nın mücadeleciliği, biraz da şansıyla top Jo Alves'in önüne geldi. Kaleci Serkan Kırıntılı açıyı kapatmaya çalıştı. Jo'nun gelişine vuruşu Serkan Kırıntılı'nın bacak arasından geçerek A.Gücü filelerine gitti.
  MAÇIN HAKEMİ
  JÜBİLE MAÇI GİBİ: Hakem Kuddusi Müftüoğlu 90 dakikada tartışılacak pozisyon olmaması nedeniyle rahat bir maç yönetti. Zaman zaman oyun sertleşmesine rağmen kartlarını kullanmakta cimri davranan Müftüoğlu yardımcılarıyla da iyi anlaştı. Müftüoğlu hayatının en rahat maçlarından birini yaşadı.
  MAÇIN TARTIŞMASI
  BİZE ULAŞIN