Hıncal Uluç gündemi değerlendirdi!

Sabah gazetesinin usta yazarı Hınca Uluç, Atiker Konyaspor - Beşiktaş ve Antalyaspor - Galatasaray maçlarını yorumladı.

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftası geride kalırken Atiker Konyaspor-Beşiktaş ve Antalyaspor-Galatasaray maçları büyük bir heyecana sahne oldu. Hıncal Uluç, bu maçları A Spor'da yayınlanan 90'a programında değerlendirdi.

İşte usta yorumcunun o değerlendirmeleri...

"BEŞİKTAŞ EN ZENGİN KADROYA SAHİP"

"Seyretmekten fevkalade nefret ettiğim bir maç izledim. İki kenarda iki korkak olduğunda ben o maçtan nefret ediyorum. Belli dakikalarda tedbirli oynamayı kabullenebilirim, doğru tedbirli oynamak kaydıyla

"2 günde bir maç oynayan Beşiktaş, Süper Lig'deki en zengin kadroya sahip. Şenol Güneş en rahat takım seçme hakkına sahip teknik direktör."

"9 KİŞİ OYNASA FARK ETMEZ"

"Bu Beşiktaş'a karşı Rıza Çalımbay'ın takımına bak, küme düşme hattının oralarda. Yani bu seneki takımların durumuna bakınca 1 puan altın olabilir. Şimdi Türkiye'nin en iyi takımlarından birine karşı kendi seyircilerinin önünde oynamasına rağmen, 'Ben 1 puanı sağlama alıp önce bakayım' diye maça başlamasına itirazım olmayabilir.

"Ben kenarda olsam yapmam çünkü 1 puan ile 0 puan arasında çok da fark yok, daha 8. haftadayız. 3 puan alma şansın var önünde. Tamam başladın. Dakika 28, penaltıyla 1-0 öne geçmişsin ve Beşiktaş 10 kişi kalmış, stoperi kırmızı kart görmüş."

"Sen şu ligde en hızlı hücum yapabilme şansına sahip takımlardan birisin. Öyle oyuncuların var. Ama Beşiktaş hep Konyaspor kalesine şut çekme mesafesinde oynadı. Sen oyunu orada oynadığın zaman Beşiktaş 9 kişi oynasa fark etmez."

"ŞENOL GÜNEŞ MAÇI SEYRETSE LOVE'I ÇIKARMAZDI"

"Arka arkaya goller gelince öteki korkak sahneye çıktı. Şenol Güneş maçı seyretse Vagner Love'ı çıkarmazdı ama öyle korku dağları bekliyor ki, ilk akla goleni yapıyor. Forvet çıkarayım, stoper sokayım. 5 yaşındaki bir çocuğa sorsan aynısını yapar."

"MEDEL MAÇIN EN KÖTÜSÜYDÜ"

"Eğer maçı seyrediyor olsaydı Medel'i oyundan alırdı. Medel ne yapıyor? İyi niyetle koşuyor her tarafa. 10 pastan 9 tanesi garanti yere atıyor, 0 risk. Riskli attığı top 10'da 1. Çok fauller yapıyor, sarı kartları zorluyor, görmüyorsa da hakemlerin müsamahasıyla görmüyor."

"Bu maçın da en kötüsüydü. Medel'i çıkardım, başkası başkasını çıkarırdı... Ama katiyen Love değil. Orada oyuna sokacağın adam oyuna hakim olacak, lider vasıflı biri olacak. Orada bu işi bilen bir tane adam var, Necip."

"Her maçta kullandığı adam, ilk defa kullanması gerekiyordu, Necip'i seçmedi, Roco'yu seçti. Çıkardığı adam yanlış soktuğu adam yanlış. O da beraberliği hediye etti."

"İNSAN BİRAZ UTANIR SIKILIR, SENİN SOYADIN KORKMAZ"

"Antalyaspor 5-0 yenilse ne fark eder? Ama 1-0 yenerse ligin liderliğine yükselecek 8. haftada. Kendi sahasında oynuyor ve müthiş bir seyircisi var Antalyaspor'un. Kendi sahan ve kendi seyircinin önünde, 2 gün önce Porto'dan İstanbul'a gelmiş rakip karşısında ödü patlıyor. İnsan biraz utanır, sıkılır. "

"Senin soyadın Korkmaz ya. Sen 17 yaşında Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi'nde oynamaya başladın. Öyle bir korkmayan adam seni Şampiyonlar Ligi'nde oynatmış ve sen o "Korkmaz" lafına ne kadar layık olduğunu göstermişsin, Galatasaray formasıyla. Acaba dedim, Galatasaray'ı yenmek istemiyor mu?"

BİZE ULAŞIN