Web Sürümüne Geç

  IVAN ERGIC

  Oynadığı inanılmaz futbolla geçen yıl Bursaspor'un şampiyonluğunda büyük rol oynayan, Galatasaray'a attığı gollerle sarı kırmızılı takımı kaos'a sürükleyen İvan Ergiç.

  Depresyon tedavisi gördü

   

  Geceleri şov programında sahne aldı
  Karl Marx’a tutkusuyla ünlü
  İŞTE BURSASPOR’UN YILDIZI IVAN ERGIC
  Bursaspor'un başarısında büyük pay sahibi olan Ivan Ergic, İsviçre'nin Basel takımından transfer oldu. İyi bir kariyere sahip olan Ergic 21 Ocak 1981'de Hırvatistan'ın sahil şehri Sibenik'te doğdu.
  Küçük yaşta futbola olan tutkusu nedeniyle Avustralya'nın batısındaki Perth şehrine gitti. Buradaki spor okulunda futbol eğitimi alan Ergiç, Avustralya ve Sırp çifte vatandaşlığına sahip.
  Futbol kariyerine 1999 yılında Avustralya'nın Perth Glory takımında başlayan ve burada gösterdiği performansla (32 maçta 10 gol) İtalyanlar'ın ünlü kulübü Juventus'un dikkatini çekti.
  2000 yılında bu kulüple sözleşme imzalayan Ergic, İtalya'da hiç resmi maç oynamadan Basel'e kiralık olarak gönderildi. Kiralık geldiği ilk sezonda 22 maçta 1 gol kaydeden Sırp oyuncu, 2001 sezonunda 1.6 milyon İsviçre frangına Basel'e transfer oldu.
  2006 yılında Basel'de kaptanlık görevi verilen Sırp oyuncu, bu görevi Franco Costanzo'ya devrettiği 2008 yılına kadar devam etti.
  BİZE ULAŞIN