Web Sürümüne Geç

  Jerome Rothen

  Şampiyonlar Ligi’nin asist kralı

  Zidane’a küfürbaz, Gallas’a tembel dedi

  Porsche’siyle 245 km hız yaparken yakalandı

  Kitap yazdı, yazdıkları ortalığı karıştırdı

  İŞTE A.GÜCÜ’NÜN YILDIZI ROTHEN
  A.GÜCÜ’nün Fransız futbolcusu Jerome Rothen’i daha önce G.Saray ve Trabzonspor transfer etmek istemiş fakat başarılı olamamıştı. Roger Lemerre’in A.Gücü’ne gelmesiyle Sarı-Lacivertli ekibe gelen Rothen, tam bir Zidane düşmanı.
  2003-2007 yılları arasında Fransa Milli Takımının formasını 13 kez giyen Rothen, 1 gol attı. Monaco, PGS ve Glasgow Rangers gibi devlerde forma giyen Rothen, frikikleri, muz ortaları ve ince paslarıyla ünlüdür.
  A.Gücü’ne 6 aylığına gelen Rothen, 9 Ekim 2008’de “Vous n'allez pas me croire” (Söylediklerime inanamayacaksınız) isimli bir kitap çıkardı. Rothen, Fransız yıldız Zidane ile ilgil bir anısını şöyle anlattı.
  2006 dünya Kupası finalinde İtalya-Fransa maçında Zidane, Materazzi'ye sahanın ortasında kafa atmış ve kırmızı kart görmüştü. Olay sonrasında Zidane kafa atmasının sebebi olarak, "Materazzi kız kardeşime ve aileme ağza alınmayacak küfürler etti" demiş ve küfür mağduru olduğunu savunmuştu.
  Ama Rothen'e göre Zizou da bir küfürbaz... Monaco’da forma giyerken Real Madrid maçında 3-1 önde olduklarını ve bu sırada Zidane, Rothen'e faul yaparak yere düşürür.
  Ondan sonra yaşananlar Rothen şöyle anlatıyor; "Bir darbe aldım ve yere düştüm. Ama fazla önemli değildi. Kötü bir sinema oyuncusu gibi rol yaparak vakit geçirmeye çalışıyordum. Zidane yanıma geldi ve kulağıma eğilerek 'Kalk ayağa o... çocuğu' dedi. Şaşkınlık içerisindeydim."
  Rothen yazdığı kitapta ünlü yıldız William Gallas’tan da bahseder. Çocukluklarında Gallas ile aynı sınıfta olduklarını belirten Rothen, Gallas’ın tam bir tembel olduğunu ve derslerine hiç çalışmayan yaramaz bir çocuk olduğunu iddia eder.
  Porsche 911'yle 245 kilometre hız yaparken, polise yakalanan Rothen, sadece ehliyetini değil süper lüks arabasını da polise kaptırmıştı. Polis ehliyetine el koyduğu Rothen’in Porsche’unu da garaja çekmişti.
  BİZE ULAŞIN