Rıza Çalımbay'dan flaş tepki! "Oyuncular tedirgin"

Süper Lig'de askıya alınan sezonun 12 Haziran'da devam etmesi adına verilen karar ile ilgili konuşan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ""Oyuncular gerçekten tedirgin. Bunun üstüne gitmemeleri gerekiyor" dedi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, BeIN Sports'a konuştu. TFF'nin ligler için 12 Haziran'da devam etmesi adına verdiği kararı değerlendiren Çalımbay, flaş ifadeler kullandı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

İŞTE ÇALIMBAY'IN AÇIKLAMALARI

"Böyle bir riske girmeden, daha da uzatabiliriz, daha geç şekilde başlanabilir veya yine risk varsa, başka plan yapılır. Federasyonumuzun 7 planı varmış, onlardan biri yapılabilir."

"Fenerbahçe, Beşiktaş, Sancaktepe, Ankaragücü, Tuzlaspor... Yakın zamanda vaka açıklayan kulüpler. Demek ki bir risk var, daha da olabilir."

"Oyuncular gerçekten tedirgin. Bunun üstüne gitmemeleri gerekiyor. Alışveriş merkezlerinde bile bir şekilde mesafeyi koruyabilirsiniz ama futbolda mesafeyi korumamız çok zor."

"Antrenmanları bile zor yapıyoruz. En küçük risk varsa bile oynatılmaması gerekiyor. Biraz daha beklemek lazım. İnşallah düzelir."

"Bu maçlar, çok tatsız-tuzsuz maçlar olacak. Belki de çok şey beklediğimiz oyuncular, çok çok altında performans gösterecek bu tedirginlikten, korkularından dolayı."

"Hem Antrenörler Derneği'nin hem de Profesyonel Futbolcular Derneği'nin açıklama yapması gerekiyor."

"Protokolde yazılan şeylerin uygulanması mümkün değil. Çünkü maça başladığınız zaman her şey kora kor gidiyor. Onun için de zor şeyler yaşanabilir. Buradaki tek şey, rica ediyorum, futbolcuların ve bizim durumumuzu anlayışla karşılamaları gerekiyor."

"Bazı oyuncular belki oynamak istemeyecek, bazıları kırmızı kart görecek, ailesini düşündüğünden dolayı mazeretle oynamayacak, belki bazı yabancılar buraya gelemeyecekler."

"Başlangıcı ileri bir tarihe almaları gerekiyor, risk 0 olduğunda maçların oynanması gerekiyor. Öbür türlü oynandığı zaman göreceksiniz bazı şeyler ortaya çıkacak."

DİĞER
SON DAKİKA