Transferin kara delikleri

TRANSFERİN KARA DELİKLERİ
Transfer sezonu kapandı. Avrupazedeler F.Bahçe resmi rakamlara göre 19 milyon 800 bin sterlin, G.Saray ise 15 milyon 525 bin sterlin harcadı.
Quaresma ve Guti gibi iki büyük yıldızı alan Beşiktaş’ın kasasından 7 milyon 785 bin sterlin, Trabzonspor’un kasasından ise 4 milyon 590 bin sterlin çıktı.

Premier Lig’e geçildik
Süper Lig takımları transfere 67 milyon 581 bin sterlin dökerken, kasalarına 18 milyon 657 bin sterlin girdi.

Süper Lig 48 milyon 924 bin sterlin’lik zararla Premier Ligin yaptığı 211 milyon 491 bin sterlin’lik zarardan sonra dünyanın transferde en çok zarar eden ikinci ligi unvanını ele geçirdik.

Portekiz Süper Ligi ise transfer dönemini 47 milyon 250 bin sterlinlik karla kapattı.

ÖLMEDEN ÖNCE MAÇ İZLENMESİ GEREKEN STADLAR-TÜRKİYE'DEN DE VAR

Hani yaşlı gelmeyecekti
Enteresan bir transfer dönemi yaşadık... F.Bahçe ‘yaşlı futbolcu almayacağız’ açıklamasına rağmen, 31 yaşındaki Niang getirdi. Senegalli’nin alacağı yıllık vergisiz 3,6 milyon euro Fransa’da olay oldu. Niang, bu rakamla yüzde 60 verginin uygulandığı İspanya’da senelik 5 milyon euro alan Mesut Özil’i solladı.

DÜNYA KUPASININ EN GÜZEL TARAFTARLARI-TIKLA

3,4 milyona Monaco’ya
Kara delik her yerde! F.Bahçe’nin 6 milyon euro’ya aldığı Dia için daha fazla ödediği iddia edildi. İddianı sahibi Monaco genel menajeri Jacques Rousselot. Fransız spor adamı, kendilerinin Dia için 3,4 milyon euro’ya anlaştığını fakat F.Bahçe’nin araya girmesiyle rakamın 8 milyon euro çıktığını açıkladı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜPLERİ-TÜRKİYE'DEN DE VAR

1 milyon 950 bin eurdo
F.Bahçe’nin G.Saray’ın elinden kaptığı Stoch için 4 milyon 950 bin sterlin ödediği biliniyor. Fakat Dünya Kupası’ndan önce Stoch’u kiralık oynatan Twente’nin Chelsea ile 3 milyon sterline anlaştığı gerçeği de ortada.

 BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLAR LİGİNDEN KAÇ PARA ALDI-İŞTE CEVABI

Celtic’e bedava ya F.Bahçe’ye
Geçen sezon aşil tendonundan sakatlanan ve sadece 17 maçta oynayabilen Yobo için Everton, Nijeryalıya ödediği 1 milyon 850 bin euro’dan kurtulmak için Celtic ile bedelsiz kiralık anlaşmasına varmıştı.

SÜPER LİG'İN EN YAŞLI OYUNCULARI-TIKLA

Fakat F.Bahçe araya girdi. Everton’a kiralık bedeli 1,2 milyon sterlin oyuncuya da yıllık 2,272 bin sterlin önerince Yobo son dakika F.Bahçeli oldu.

SÜPER LİG'İN EN DEĞERLİ ORTA SAHALARI-TIKLA

300 bin euro’luk Pino
Gelelim G.Saray’a... Pino’da kronik kas sakatlığı olduğunu Fransa’da bilmeyen yok. Geçen sezon sadece 14 maç oynayabilen Pino için önerilen 2 milyon 700 bin sterlin’in üzerine Fransızlar atladı. Çünkü Monaco, bir önceki sezon kiraladığı Charleroi’ya Pino’yu önermiş fakat Belçika ekibi, “300 bin euro bonservis bedeline satarsanız alırız” demişti.

İŞTE YILIN FUTBOLCUSU ADAYLARI-TIKLA

BİZE ULAŞIN