İşte Beşiktaş'ın Burak Yılmaz planı!

Fikret Orman'ın, Burak Yılmaz transferi için yaptığı "Giderken ihanet etmedi. İyi Beşiktaşlı, ben de çok severim. Olabilir de, olmayabilir de" açıklaması camiayı heyecanlandırdı.

Ara transfer döneminde kadrosunu bir forvet alarak güçlendirmek isteyen siyah-beyazlılarda Burak Yılmaz sesleri yeniden yükselmeye başladı.

Açıklama da en yetkili ağızdan, Başkan Orman'dan geldi.

Beşiktaş Başkanı Orman, önceki akşam bağlandığı Derin Futbol programında Burak'la ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "Her dakika Burak Yılmaz konuşuluyor. Çok sevdiğimiz, Beşiktaşlı bir arkadaşımız. Beşiktaş'tan ayrılırken de bir ihanetle ayrılmadı. Çocuğu takas olarak kullandılar. Bir Galatasaray maçında düştü-düşmedi diye taraftarla bir sürtüşmesi var. Burak için olur desem başka yöne çekilir, olmaz desem başka yöne. O yüzden başka bir şey demiyorum."

GÜNEŞ ÖNCEDEN ONAYLAMIŞTI
Başkan Orman'ın bu açıklaması üzerine dün siyah-beyazlı camiada hareketli saatler yaşanmaya başlandı.

Üst üste kazanılan Ankaragücü, Sarpsborg ve Galatasaray maçlarına rağmen gol yollarında etkili bir forvete ihtiyaç olunduğu konusunda hemfikir olan taraftarlar, Burak Yılmaz için görüşlerini forumlarda paylaştılar.

Bazı taraftarlar 'Kesinlikle alınmalı' derken, bazıları ise 'Daha genç bir golcü bulalım' şeklinde görüş belirtti.

Teknik direktör Şenol Güneş'in de daha önce alınmasına onay verdiği Burak Yılmaz için Ocak ayı gelmeden önce Trabzonsporlu yetkililer ile bir araya gelineceği ve para konusundaki sorunun halledilmesi durumunda transferin gerçekleşeceği ifade edildi.

DAHA ÖNCE NELER OLDU?
Burak Yılmaz için Beşiktaş sezon başında da devreye girmiş ancak transfer son dakika olmamıştı.

Siyah- beyazlı yetkililer tecrübeli oyuncuya, "Trabzonspor'dan alacaklarını bırak (Bu yıl için 2, önümüzdeki sezon için 3.5; toplam 5.5 milyon euro), bonservis bedeli ödemeden seni alalım" teklifini sunarken, Burak'ın ise alacaklarını bırakma konusunda sıcak yaklaşmadığı biliniyor.

BEDAVAYA HiÇ BiR YERE GiDEMEZ
Bordo-Mavililerin kadro dışı bıraktığı Burak Yılmaz konusunda Trabzonspor yönetimi de katı bir tutum sergiliyor.

Karadeniz ekibinin yetkililerinin, "Alacaklarını bırakmazsa 5 milyon euro'dan aşağı bir bonservis bedeline kendisini bırakmamız söz konusu değil" görüşünde ısrarcı olduğu ifade edildi.

MİLLİ TAKIM HARİÇ 396 MAÇA ÇIKTI
Burak Yılmaz, profesyonel kariyerini boyunca milli takım hariç 396 maçta forma giydi.

BİZE ULAŞIN