Web Sürümüne Geç

Rıdvan Dilmen'den Trabzonspor - Beşiktaş maçı yorumu

Rıdvan Dilmen,Beşiktaş'ın 2-0 üstünlüğüyle sona eren Trabzonspor-Beşiktaş maçını yorumladı.

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın yıldızı Vagner Love'ı eleştirirken Negredo ve Babel'i övdü.

Dilmen'in ilk yarının ardından yaptığı yorumlar:

Trabzon kontra atak oyunu oynuyor. Deplasmanda olan takım Trabzonspor gibi. Beyazlı takım şampiyonluk yolunda puan kaybetmek istemiyor bu belli. Beşiktaş'ın baskılı oyunu başlayacak. Puan kaybına tahammülü olmadığı için her türlü riski alacak. Kulübeler maçı belirleyecek.

Oğuzhan, Negredo, Yusuf Yazıcı... Vagner Love'ın öldürücü koşuları var, öldürücü top kayıpları var. Gol kokusu iyi alıyor ama koordinasyon sıfır.

Oyunun kilidini Oğuzhan'ın çözeceğini düşünüyorum. Hoca uzun süredir düşünmüyor, neden bilmiyorum ama. Trabzon adına da Yusuf Yazıcı.

Dilmen'in maç sonu yorumları:
Şöyle benzetme yapayım... Jardel ile Tanju gibi... Jardel golleriyle hatırlanır ama başka türlü hatırlamayız. Tanju golcülüğünün dışında asistleriyle de hatırlanır. Vagner ya atar ya kaçırır. Negredo öyle değil klas oyuncu.

Negredo, santrfor meziyetleri Cenk'ten de iyi olan bir oyuncu. Şenol Hoca, Trabzon'da daha hareketli oyuncu ile oynamak istemiş. Haftaya Negredo'ya döner.

Babel Negredo ile oynamayı daha çok ister. Babel kaybolmak üzereyken Beşiktaş'ta kendini buldu. Ligin en yetenekli oyuncularından. Barcelona'nın sol tarafında rahatlıkla oynar. 84. dakikada orta alanda Abdülkadir'i karşıladı.

BİZE ULAŞIN