Gaziantepspor, Beşiktaş’ı yenmek için kenetlendi

Çarşamba 28.09.2011 19:45

Spor Toto Süper Lig'de üst üste 4 maçta da puan alamayan Gaziantepspor, kendi evinde karşılaşacağı Beşiktaş'ı puansız göndermenin hesaplarını yapıyor. Siyah beyazlı takımı yenerek, çıkış yapmak isteyen Gaziantepspor'da futbolcuların da antrenmanda hırslı hareketleri dikkat çekti

Tolunay Kafkas'ın ayrılmasından sonra takımı çalıştıran yardımcı antrenör Tahsin Tam, Beşiktaş maçının çok iyi geçeceğini söyleyerek, "Çocukların hırsları, duyguları tavan yapmış durumda. Burada camianın kenetlenmesi, seyircimizin desteğinin devam etmesi çok önemli. İnşallah güzel bir maç seyrettireceğiz." dedi.

Gaziantepspor, ligin 5'inci haftasında Kamil Ocak Stadı'nda yapacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde sürdürüyor. Olcan dışında sakat futbolcu bulunmayan kırmızı siyahlı ekip, Mersin İdmanyurdu mağlubiyetinin ardından takımdan ayrılan teknik direktör Tolunay Kafkas'ın yokluğunda, antrenmanlarını yardımcı antrenör Tahsin Tam'ın eşliğinde gerçekleştiriyor.

Takımın son durumu ile ilgili basın mensuplarına antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Tam, yaşananlardan dolayı futbolcuların üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Maalesef bu işin doğasında bunlar var. Çok kaliteli bir kadroya sahibiz. Türkiye liglerinin en iyi kadrolarından bir tanesi bizim Gaziantepspor'un kadrosu. Arkadaşlarla beraber çocukların moralini yükseltecek çalışmalar yapma gayreti içerisindeyiz. Bir tek Olcan'ın sakatlığı var. Beşiktaş maçında kendisinden faydalanma imkanımız olmayacak. Onun haricinde bir sakatımız eksiğimiz yok. Hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapıyoruz. Başkanımız da zaten gerekli çalışmaları yapıyor. Bundan sonrasının çok daha iyi olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Kadronun yaşanan sıkıntıların altından kalkacağına inandığını dile getiren Tam, "Bu kadro, hem psikolojik, hem teknik, hem fiziksel anlamda hazır. Bunların altında kalkacak gücü ortaya mutlaka koyacaktır. Biraz kenetlendiğimizde bu kötü günleri çabuk atlatırız diye düşünüyorum. Bence Beşiktaş maçı da çok çok iyi bir maç olacak. Seyredenler, çok iyi bir maç seyredecek. Çocukların hırsı, duyguları artık tavan yapmış durumda.

Kendileri de farkındalar. Ben çok başarılı olacağımızı, oyuncularımızın izleyenlere çok güzel maç izlettireceklerini düşünüyorum. Burada camianın kenetlenmesi, seyircimizin desteğinin devam etmesi çok önemli. Çocuklarımıza moral vermemiz lazım. Onların arkasında olduğunu herkesin hissettirmesi lazım. Sadece kulüp içerisinde, teknik anlamda, idari anlamda çalışanlar değil, tüm camianın hissettirmesi önemli. Çocuklar bu desteği hak ediyor. Pırıl pırıl bir ekibimiz var. Değişik takımlarda çalıştığımızda da gördük. Problemler oluyordu. Sadece bir özgüven kaybından kaynaklanan sıkıntılar yaşadık. Bunu da atlatırız inşallah." ifadelerini kullandı.

Gaziantepsporlu futbolcu Murat Ceylan da Beşiktaş maçının kendileri açısından zor olacağını dile getirerek, şunları söyledi: "Lige baktığımızda 4 maçta sıfır çektik. İnşallah bunu Beşiktaş maşında telafi etmek istiyoruz. Hocamız da ayrıldı. Takımda yeni bir düzen olacak artık. Tabi ki Tolunay hocamızı da çok seviyorduk. Ama olmadı. İnşallah, artık bir çıkışa geçmek istiyoruz. Herkese iyi bir Gaziantepspor izlettireceğiz. İlk 4 haftada puan alamamak futbolcular açısından çok kötü bir olay. 0 puanla sahaya çıkıyorsunuz. Neticede karşı rakiplerin hepsi puan almış. O farkın açılmaması için siz her zaman hücum oynamak istiyorsunuz. 0-0 giden bir maçta bile puan almak istiyorsunuz. O açıdan da bazı açıklar verdik. İnşallah bunu telafi edip Gaziantep halkına, taraftarlarımıza 3 puan hediye etmek istiyoruz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN