Web Sürümüne Geç

  Gaziantepspor'dan "Taraftar Öğrenci" projesi

  18 Kasım 2011, Cuma Güncelleme: 10:57

  Gaziantepspor Kulübü Yönetim Kurulu, taraftar desteğini artırmak ve Kamil Ocak Stadı'nı karnaval alanına dönüştürmek için ''Taraftar Öğrenci'' projesi başlattı.

  Proje kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir çalışma yürüten kulüp yöneticileri, öğrencilere küçük yaşta Gaziantepspor sevgisi aşılamayı amaçlıyor.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle Bayazhan'da bir araya gelen yöneticiler, öğrencilerin Gaziantepspor'un maçlarını sadece 1 TL vererek izleyebileceğini açıkladı.

  Programda bir konuşma yapan Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, taraftar sıkıntısının sadece Gaziantepspor'un değil, Türkiye'deki bütün kulüplerin sorunu olduğunu söyledi.

  Kulüp olarak bu sıkıntıyı gidermek istediklerini kaydeden Kızıl, bunun için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma içerisine girdiklerini dile getirdi.

  Öğrencilere küçük yaşta Gaziantepspor sevgisini aşılamak için düğmeye bastıklarını ifade eden İbrahim Kızıl, şöyle konuştu:

  ''Kendi sahamızda oynayacağımız tüm maçlara çok sayıda öğrenci getirmek, onlara Gaziantepspor aşısı yapmak istiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere, tüm şube müdürlerine, okul müdürlerine ve öğretmen arkadaşlarımıza bu konuda büyük görev düşüyor. Tüm öğrencilere sık sık Gaziantepspor'u anlatmalarını istiyoruz. Gaziantepspor sıradan bir kulüp değil. Renklerini Kurtuluş Savaşı'nda almış, önemli ve anlamlı bir kulüp. Öğretmenlerimiz bu çalışmayı yaparken, kulüp olarak biz de üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Bu hafta kendi sahamızda Manisaspor ile önemli bir maça çıkacağız. Bu maçta Kamil Ocak Stadı'nın tribünlerini doldurmak istiyoruz. Bunun için tüm Gazianteplileri, tüm öğrencilerimizi bu maça bekliyoruz.''

  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kar da, projeyi sonuna kadar desteklediklerini, tüm öğrencileri Manisaspor maçına getirerek, Gaziantepspor'a destek vereceklerini söyledi.

  Konuşmaların ardından Gaziantepspor Kulübü Genel Sekreteri Vedat Diler, proje kapsamında belirlenen başlıkları sıraladı.

  Bayazhan'daki programa, kulüp asbaşkanı Mehmet Kızıl ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, şube müdürleri ve okulların beden eğitimi öğretmenleri de katıldı.
  Etiketler gaziantepspor
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN