Skandal!

Cumartesi 11.02.2012

Karaman, sahada 6 yabancısı varken Sosa'yı da oyuna dahil ederek kural ihlali yaptı. 4 dakika sonra hata fark edildi ancak iş işten geçti. Gaziantep'in golü sayılmayacak, Trabzon 4-0 galip ilan edilecek

Dün gece Avni Aker'de futbol adına büyük bir skandal yaşandı. Maçın 61. dakikasında Gaziantep'in hocası Hikmet Karaman, Cenk Tosun'un yerine Arjantinli İsmael Sosa'yı oyuna aldı. Ancak sahada 6 yabancı (Karcemarskas, İvan, Dany, Sapara, Binya, Popov) futbolcu vardı. Sosa ile birlikte Gaziantep sahada 7 yabancı ile mücadele etti. Hatayı fark eden Karaman, 4 dakika sonra Popov'u çıkararak Turgut Doğan'ı sahaya sürdü.

F.BAHÇE'Yİ HATIRLATTI
Ancak iş işten geçmişti. Kural ihlali yapan Gaziantep'in, talimatlara göre 3-0 mağlup edilmesi gerekiyor. Ancak bu karar 4 gol atan Trabzon'un lehine işlemeyeceği için, bordo-mavililerin 4 tüm golleri tescil edilecek. Gaziantep'in golü ise sayılmayacak; maç 4-0 ilan edilecek. Benzer skandal 16 Eylül 2000'de Beşiktaş-F.Bahçe maçında yaşanmış, Mustafa Denizli 62'de Baliç'in yerine Rapaiç'i oyuna alınca 5 yabancı kuralını delmiş, Beşiktaş 3-0 hükmen galip ilan edilmişti.

KARAMAN: SUÇSUZUM
Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, sahaya sürdüğü 7. yabancı için yaptığı yorumda, "Maçın akışı içinde hiç fark edemedim. Yardımcılarım da beni uyarmadı. Ben oyun içerisinde böyle şeyleri düşünemem oldu. Yardımcılarım beni uyarmalıydı. Onları işi bu" şeklinde konuştu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN