Web Sürümüne Geç

"Takım olma yolunda ilerliyoruz"

Çarşamba 14.03.2012 12:57

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, takım olma yolunda ilerlediklerini belirterek, ''Takım olarak ilerlerken, futbol olarak da ilerliyoruz'' dedi.

Spor Toto Süper Ligi'nin 23'üncü haftasında takımın başına geçen Karaman, bu süre içerisinde kendisine 10 üzerinden 4 puan verdiğini, bunu 6'ya çıkarmak için en az 3-4 ay daha çalışmaları gerektiğini söyledi.

Hikmet Karaman, hem takım olarak hem de futbol olarak önemli mesafe katettiklerine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

''Gaziantepspor'a ilk geldiğim hafta hava şartları nedeniyle çalışacak tesis bulamadık ve antrenmanı spor salonunda yaptık. Antrenmandayken oyuncularımızdan biri yere düştü. Bir gözlem yaptım, ne oyuncuyu düşüren yanına gitti ne de diğer oyuncular. Hiç biri gidip onu kaldırmadı veya düşüren oyuncu 'pardon, özür dilerim' demedi. Baktım düşen oyuncu yalnız kaldı, o zaman önemli tespitler yaptım. Tespit önemli, hani üç 'T' metodu var ya bu çok önemli. Tespit, tedavi ve takım ruhu. O zaman ekip dayanışmasını ve takım ruhunu kurmanın gerektiğine inandım. Şimdi takım olma yolunda ilerliyoruz, birde futbol olarak ilerliyoruz. İki yolda birden ilerliyoruz. Bu iki konuda mesafe alıyoruz, almak zorundayız.''

''Gaziantep'i futbol üssü yapmamız gerekiyor''
Gaziantep'i futbol üssü yapmak gerektiğini savunan Karaman, bu konuda şehri yöneten üst düzey bürokratların, bakanların, milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve bütün kesimin desteğinin önemli olduğunu kaydetti.

Hikmet Karaman, ''Gaziantep'te üst düzey, en az 8-10 sahası olan güzel bir tesis olması gerekiyor. Gaziantep bu bölgenin pilot ili, çevre illerin gençlerini tarayıp, yeteneklilerini bulup Gaziantep'i futbol üssü haline getirmemiz gerekiyor. Burada tesisleşme şart, çalışabileceğimiz sadece iki saha var, üst tarafta ki sahaya hiç giremiyoruz. Onun için devlet büyüklerimize büyük görevler düşüyor'' diye konuştu.

Karaman, kısa zamanda takımda ve tesiste önemli değişimler yaşandığı, bu değişimin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN