"Gaziantepspor sahipsiz değil"

"Gaziantepspor sahipsiz değil"
Çarşamba 16.05.2012 12:23

Gaziantepspor Başkan Vekili Ömer Çelik, kırmızı - siyahlı takımın sahipsiz olmadığını belirterek, bütün sıkıntılara rağmen kulüpte işlerin aksamadan devam ettiğini söyledi.

Spor Toto Süper Ligi'nde iki teknik direktör değiştiren, ligin bitimine yakın yöneticilerinin bir bölümü cezaevine giren Gaziantepspor, gelecek sezona ilişkin planlarını yapmaya başladı.

Sezona Tolunay Kafkas ile başlayan, Abdullah Ercan'la devam eden Gaziantepspor, alınan kötü sonuçların ardından tercihini Hikmet Karaman'dan yana kullandı. Deneyimli çalıştırıcı ile ligin son 8 haftasında kalesini gole kapatan ekip, ligi 48 puanla 10'ncu sırada tamamladı. Kırmızı-siyahlılar, sezon sonunda oynanan Spor Toto Kupası'nda da grubu 12 puanla lider tamamladı.

Gaziantepspor Başkan Vekili Ömer Çelik, yaptığı açıklamada, şike olayları ve liglerin geç başlaması gibi nedenlerden dolayı sıkıntı yaşadıklarını bildirdi.

Ligin son haftalarında aldıkları başarılı sonuçlarla sezonu 10. sırada tamamladıklarını hatırlatan Çelik, şimdi de başkanlarının cezaevinde olmasının en büyük sıkıntıları olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Biz başkanımızın arkasındayız. Mahkemenin kararını bekliyoruz. Gerekli savunmayı mahkemeye yapıyoruz. Kanun ve nizamlara saygılıyız. Adaletin yerine geleceğine inanıyoruz. İbrahim Kızıl ve diğer arkadaşlarımızın serbest kalması halinde gerekli açıklamaları yapacağız. Şu anda yönetim olarak görevimizin başındayız. Takımımız yöneticisiz ve yönetimsiz değil, başkan vekili olarak ben devam ediyorum. Gaziantepspor sahipsiz değil, bütün sıkıntılara rağmen takımda işler aksamadan devam ediyor. Yargının vereceği kararlara saygılıyız.''

Gelecek sezon planlarını yapmaya başladıklarını anlatan Çelik, teknik direktör Hikmet Karaman'dan rapor istediklerini, bu rapor doğrultusunda çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

Takımda top koşturan futbolcuların hemen hemen hepsinin sözleşmesinin devam ettiğini, Karaman'ın raporu doğrultusunda takviye yapılması gereken bölgelere de gerekli transferlerin yapılacağını söyleyen Çelik, ''Sözleşmesi biten çok fazla futbolcumuz yok. İki tanesiyle sözleşme yaptık. Gelecek sezon çalışmalarımız devam ediyor. Yönetim olarak biz gitsek bile işleyen bir çark var. Kimse merak etmesin gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu takım sahipsiz değil'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN