Web Sürümüne Geç

TSYD'den Kızıl'a kınama

TSYD'den Kızıl'a kınama
Perşembe 07.02.2013 13:55

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl'ın TSYD Üyesi Ökkeş Özekşi'yi tehdit etmesi üzerine TSYD tarafından kınama mesajı yayınlandı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yönetim Kurulu, Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl'ın TSYD Üyesi Ökkeş Özekşi'yi sosyal paylaşım siteleri üzerinden tehdit etmesini kınadı.

TSYD'den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Sporu yapanlar, sporu yönetenler ve sporu kamuoyuna en ince noktaları ile sunan Spor Basınının her ferdi, fikir ayrılıklarına rağmen her zaman bir bütün olarak düşünülmelidir. Geçtiğimiz günlerde, Gaziantep'te yaşanan ve hiç olmamasını dilediğimiz bir olay, ne yazık ki; sporun kardeşlik nosyonunu zedeleyen ve görevi sadece gazetecilik olan bir meslektaşımızın üzerinde yoğunlaşarak, hepimizi ziyadesiyle üzmüştür.

Yaptığımız araştırmada, Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı ve basın sözcüsü Mehmet Kızıl, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesi Ökkeş Özekşi'yi sosyal paylaşım sitesi üzerinden tehdit niteliği taşıyan "Benim ailemi küçük düşürecek haberler yaparsan, seni ilk gördüğüm yerde tekme tokat döveceğim" sözleriyle, bir basın emekçisine büyük saygısızlık yapmıştır. Eğer ortada bir hukuki sorun varsa, devletin mahkemeleri dururken, bunun çözüm yeri ve güç gösterim merkezi, sosyal paylaşım siteleri olmamalıdır. Dileğimiz, bu gibi olayların bir daha, Türkiye'nin hiçbir yerinde asla yaşanmamasıdır."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN