Sergen Yalçın istifa etti

Sergen Yalçın istifa etti
Salı 25.03.2014 18:45

Gaziantepspor teknik direktörü Sergen Yalçın, Gaziantepspor'daki görevinden istifa etti

Gaziantepspor'da Sergen Yalçın dönemi sona erdi. 18 Kasım'da siyah-beyazlı takımda göreve başladıktan sonra üst üste başarılı sonuçlar alan ve takımı küme düşme hattından çıkaran Sergen Yalçın, Fenerbahçe mağlubiyeti sonrası görevinden istifa etti.

Kulübün içinde bulunduğu maddi kriz ve yönetimsel sıkıntıları öne sürerek daha önce 2 kez istifanın eşiğinden dönen Yalçın, dünkü Fenerbahçe mağlubiyeti sonrası Güneydoğu ekibinden kesin olarak ayrılma kararı aldı.

BiZi AŞAN DURUMLAR VAR
Sergen Yalçın yaptığı açıklamada, "Gaziantepspor kulübüyle yollarım bugün itibariyle ayrIlmış bulunuyor. Geldiğimiz günden itibaren takımı aldığım noktayla bıraktığım nokta belli. Ekibimle birlikte elimden gelen her şeyi yaptım. Ama artık bizi aşan bazı durumlar var, problemler var. Ben de teknik direktörlük konusunda çok tecrübeli değilim. Dolayısıyla artık bırakmayı daha uygun buluyorum" dedi.

GAZİANTEP'İ ÇOK SEVİYORUM
Gaziantepspor'u ve halkını çok sevdiğini belirten Sergen Yalçın, "Beni unutmasınlar. Kim bilir ileride belki tekrar görüşürüz."
Ayrılmamın Fenerbahçe yengilsiyle alakası yoktur. Zaten bu ligde Fenerbahçe bizim rakibimiz değildi. Normal bir sonuç olarak bakıyorum. Kötü günümüzdeydik ama elimizden geleni yaptık. Gaziantep'e başarılar diliyorum." açıklamasını yaptı.

Sergen Yalçın, Gaziantepspor'un başına geldiğinden bu yana çıktığı 15 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 yenilgi alarak toplamda 27 puan topladı ve 16. sıradaki Gaziantepspor'u 10. sıraya kadar yükseltti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN