Web Sürümüne Geç

  "Yeni stat için görüşümüz alınmalı"

  23 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 15:12

  Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, uzun bir aradan sonra Ankaralı basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  Atlı Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen yemeğe, başkan Cavcav'ın yanı sıra kulüp basın sözcüsü Enis Safi, teknik direktör Fuat Çapa, kulüp psikoloğu Ali Ekre Düzgün ve basın danışmanı Hakan Kaynar katıldı.

  Başkan İlhan Cavcav, yemekte tüm basın mensuplarının sorularına samimi cevaplar verirken, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle kendisine gösterilen ilgi nedeniyle de gazetecilere teşekkür etti.

  Ankara'da futbolun geleceği için sık sık bir araya gelmeleri gerektiğine dikkati çeken Cavcav, ''Sizin değerli görüşlerinize ihtiyacım var'' dedi.

  ''Yeni stat için fikirlerimiz alınmalı''
  Başkentte yeni yapılacak stat için kendilerinin görüşlerinin alınması gerektiğini belirten, Cavcav şöyle konuştu:

  ''Ankara'da yapılacak stadın mevcut 19 Mayıs Spor Kompleksi ve Atatürk Kültür Merkezi içinde bir yere yapılmasının uygun olacağı düşüncesindeyim. Çünkü, stada kolay ulaşılması gerekir. 19 Mayıs Stadı artık miadını doldurdu. Bu stat benim çocukluğumda vardı, şimdi de var. Artık Ankara'ya yakışır bir stat yapılmalı. Başbakanımızın talimatı ile çalışmaların başladığını biliyoruz. Yeri konusunda da harekete geçildiğini öğrendik. Bu konuda bizim de fikrimizin alınmasında yarar var. Benim düşüncem, stadın mevcut 19 Mayıs Spor Kompleksi içinde bir yere yapılması veya yıllardır atıl bir vaziyette duran Atatürk Kültür Merkezi'ne inşa edilmesi.''

  Spor Toto Süper Lig'de, bu hafta Ankara'da Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını hatırlatan Cavcav, ''Maça tüm Ankaralıları davet ediyorum. Zorlu bir maç oynayacağız. Takımımızın şu ana kadar sergilediği performanstan memnunum'' diyerek sözlerini tamamladı.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN