Web Sürümüne Geç

  Rakip farklı hedef aynı

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 17:39

  Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, Fenerbahçe maçında olduğu gibi Galatasaray karşılaşmasında da kazanmak için oynayacaklarını söyledi.

  Fuat Çapa, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'ye karşı hedefleri neyse bu hafta Galatasaray karşısında da amaçlarının aynı olduğunu belirterek, ''Bu haftayla birlikte ligin ilk devresinin bitmesine 5 hafta kaldı. Kalan bu 5 maçta maksimum puanı toplayarak, ikinci yarıya daha rahat girmek istiyoruz'' dedi.

  Galatasaray karşısına galibiyet için çıkacaklarını ifade eden Çapa, ''Galatasaray'ın çok kaliteli futbolcuları var, ancak biz daha önce şunu söyledik: 'Taraftarlar, iyi oynayan, onurlu, gururlu ve coşkulu bir şekilde mücadele eden bir Gençlerbirliği izleyecek.' Bunu her geçen hafta üstüne koyarak gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz'' diye konuştu.

  Gençlerbirliği futbolcularının bireysel anlamda gösterdiği performansta sezon başına göre yüzde 45 artış olduğunu kaydeden genç teknik adam, şöyle devam etti:

  ''Bizim amacımız her geçen gün bunun üzerine biraz daha koymak. Bazı oyuncular çok fazla ön planda gözükmese de aslında biz onların neler yaptığını iyi biliyoruz. Rakibimiz Galatasaray'ın kadrosunda çok iyi isimler olabilir. Bizim için takım önemli. Futbolcularımızın verdiğimiz görevleri yerine getirmeleri önemli. Bu konuda büyük gelişme kaydettik. Giderek daha iyi bir takım oluyoruz. Bizim için de önemli olan bu. Bu tür maçlara fiziksel olarak sezon başında belirlediğimiz programa göre çalışıyoruz. Taktiksel anlamda futbolcularımız Fenerbahçe maçında inanılmaz iyi işler yaptılar. Galip gelecek pozisyonlar da bulduk, galip gelseydik daha mutlu olacaktık ama en az galibiyet kadar futbolcularımızın taktiksel anlamda gösterdikleri başarılar bizi memnun etti.''

  Galatasaray'ın değişen yüzü
  Galatasaray'ın bireysel anlamda çok başarılı futbolcuları bulunduğunu vurgulayan Çapa, Galatasaray'ın bu sezon zaman zaman çok iyi oynayıp, zaman zaman beklentilerin altında kalan bir oyun sergilediğini söyledi.

  ''Fatih Hoca'nın olduğu takımlarda coşku olur, istek olur, arzu olur'' diyen Çapa, sözlerine şöyle devam etti:

  ''Bu zaman zaman oyuna yansıyor, zaman zaman da kartlara yansıyor. Bazı futbolcularının da olmayacağını biliyoruz ama sonuçta Galatasaray'a karşı oynuyoruz. Bireysel olarak kapasiteleri var ama biz kolektif olarak düşünüyoruz. Cumartesi günü iyi bir oyunla 3 puanı Ankara'da bırakmak istiyoruz ki artık insanlar Ankara'ya geldiği zaman biraz temkinli olsunlar. Geçen hafta da bizim çok önemli bir oyuncumuz yoktu. Bu hafta Özgür olmayacak, Fenerbahçe maçında çok iyi oynamıştı. Curri oynamıyor kaç haftadır. Sonuçta kadrolar bu durumlar düşünülerek yapılıyor.''

  ''Teknik ekip dahil masraf 7 milyon avro''
  Galatasaray'ın sezon başındaki transfer harcamasına dikkati çeken Fuat Çapa, ''Bizim kadromuzun teknik heyetle birlikte toplam maliyeti 7 milyon avro. Galatasaray'ın kadrosundan bir ya da iki futbolcusunun maliyeti Gençlerbirliği takım kadrosu ve teknik heyetin maliyetine denk gelir. Ancak, maçları isimler değil, takımlar kazanır'' diyerek sözlerini tamamladı.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN