"Mahkeme süreci yeni tartışmalar yaratmamalı"

Cuma 24.02.2012 11:15

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ''Mahkeme süreci yeni tartışmalar yaratmamalı'' dedi.

Cavcav pazartesi gününden beri Türk futbol dünyasının, Aziz Yıldırım'ın mahkemede yaptığı açıklamaları konuştuğunu belirterek, kendisinin de süreci basından takip ettiğini söyledi.

Açıklamasında ''Aziz Yıldırım'ın savunmasında, başka kulüpleri şike yapmakla itham etmesinin kimseye bir yararı olmayacaktır'' diyen Gençlerbirliği Kulübü Başkanı, ''Davanın mümkün olan en kısa sürede bitmesi, Aziz Başkan'ın da suçsuzluğunu ispatlayarak bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum'' sözlerini dile getirdi.

''Aziz Yıldırım'ın kendisini savunmak yerine başkalarını suçlamasını doğru bulmadığını da ifade eden Cavcav, ''Mahkeme salonuyla, futbol sahası birbirinden ayrı yerler'' uyarısında bulundu.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki rekabetin Türk futboluna çok şey kazandırdığına değinen İlhan Cavcav, şöyle devam etti:

''Söz konusu sezon ve maçlar belli. Fenerbahçe, süreci çok iyi yönetti. Başarısı tartışılmaz. Demek ki camia güçlü. Buradan hareketle, güçlü bir camianın başkanı olarak Aziz Bey'in de kendisini savunurken başkalarını suçlamaya ihtiyacı yok.''

Davanın kısa sürede sonuçlanmasının tartışmaları da bitireceğini ifade eden İlhan Cavcav, ''Ama bu bir dilek. Hukukun başka futbolun başka bir takvimi var. Umarım kısa zamanda bu davalar biter, kararlar alınır ve tartışmalar sona erer'' diyerek, sözlerini tamamladı.

Etiketler İlhan Cavcav
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN