En mutlusu Soner

Cuma 02.03.2012 15:54

Gençlerbirliği'nin 8 yıl aradan sonra (A) Milli Futbol Takımı'na gönderdiği Soner Aydoğdu, en büyük hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın göreve gelmesiyle oluşturulan yeni kadroda kendine yer bulan ve Slovakya ile Bursa'da yapılan hazırlık maçında son dakikalarda oyuna giren 1991 doğumlu Soner, kırmızı-siyahlı takımın Serkan Balcı'dan sonra 8 yıl süren milli takıma futbolcu gönderme hasretine son verdi.

Soner, milli maçın ardından kırmızı-siyahlı takımla çıktığı ilk antrenman öncesinde AA muhabirine en büyük hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Altyapısında yetiştiği Gençlerbirliği'ne 8 yaşında gelen ve kırmızı-siyahlıların kadrosundaki futbolcuların en kıdemlilerinden olan Soner, kendisine emeği geçen altyapı hocalarına minnet duygularını ifade ettikten sonra sözü teknik direktör Fuat Çapa'ya getirdi.

Genç teknik adamla birlikte formunun arttığını savunan Soner, ''Fuat Çapa ilk günden beri bana güvendiğini her platformda dile getirdi. Bana hep destek verdi. Bu desteği boşa çıkarmadığımı düşünüyorum'' dedi.

Çapa ile takımın yakaladığı başarının tek tek futbolcularda da bir karşılığının olduğunu, bunun da milli takımlara giden oyuncularda görülebileceğini söyleyen genç futbolcu, Fuat Çapa'nın ''takım olmaya'' yaptığı vurgunun da böylece kanıtlanmış olduğunu savundu.

Milli formanın futbola başladığı ilk günden beri hayallerini süslediğini kaydeden Soner, duygularını şu sözlerle ifade etti:

''Ankara'nın Mamak ilçesinde doğdum. Mahallede top oynamaya başladıktan sonra 8 yaşındayken Gençlerbirliği'nin altyapısına geldim. Kaleciler Özkan ve Ramazan ile birlikte genç yaşımıza rağmen kadronun en eskileriyiz. Bu bize büyük sorumluluk yüklüyor. Üçümüz de bunun farkındayız ve gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Fuat Çapa'nın göreve gelmesinin ardından benim performansımda da ilerleme oldu. Takımım için elimden geleni yaptım ve milli takıma kadar yükseldim. Milli takımda kalıcı olmak istiyorum. Aldığım milli davet kariyerimde sadece bir istatistik olarak kalsın istemiyorum.''
Abdullah Avcı ile yeni bir oluşum içine giren milli takım kadrosunda kendisine sürekli yer bulmayı hedeflediğini aktaran Soner, kulübünde mutlu olduğunu ifade ettikten sonra, büyük takımlara transferine ilişkin kararı ise başkan İlhan Cavcav'ın vereceğini kaydetti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN