Web Sürümüne Geç

"Bu sonucu beklemiyorduk"

Cumartesi 03.03.2012 22:01

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, Fenerbahçe karşısında hiç beklemedikleri bir sonuç aldıklarını söyledi.

Çapa, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, bu sonucun Gençlerbirliği'ne yakışmadığını belirterek, ''Hiç beklemediğimiz bir sonuç aldık. Skora bakıldığı zaman bugüne kadar yapmış olduğumuz işlerin bir anlamda değişik bir tabloya doğru gittiğini söyleyebiliriz. Her geçen gün futbolcularımız kendilerini geliştirmişlerdi. Maalesef maçta bundan çok fazla bir şey göremedik'' diye konuştu.

Farklı yenilginin iki nedeni olabileceğini anlatan Fuat Çapa, şunları kaydetti: ''Birinci neden çok fazla konsantre olmak. Bazen bizim gibi genç takıma çok fazla motive olmak, çok fayda sağlamayabilir. İkinci neden de maçın başında 1-0 geriye düşünce, maçtan önceki taktiksel planın tamamen değişmesi. Maçın özeti yediğimiz 4. goldü. O gol, bugün nasıl oynadığımızı, nasıl mücadele ettiğimizi iyi bir şekilde özetliyor.''

Fenerbahçe'ye 6-1 yenilen Gençlerbirliği'nin futbolcularından Cem Can, maçın başında yedikleri golün oyun dengelerini bozduğunu söyledi.

Cem, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Stoch'un güzel bir gol attığını belirterek, ''Maçın başında hemen gol oldu. Stoch'un attığı güzel gol, oyun dengemizi bozdu'' dedi.

Golden sonra Fenerbahçe'ye çok geniş alanlar bıraktıklarını kaydeden Cem, ''Fenerbahçe'in uç kısmında çok etkili oyuncuları var. Onlar da bu alanları iyi değerlendirdi ve kaçınılmaz bir skor oldu'' ifadelerini kullandı.
Aykut Demir ise erken yedikleri golün kendilerini çok etkilediğini vurgulayarak, ''Kadıköy'de erken gol yemeyeceksin. Ardından 2. gol gelince zor oldu. Hep beraber kötü oynadık. Bunu unutup Galatasaray maçına konsantre olmamız lazım. Gençlerbirliği büyük bir camia. Bu kötü sonuç nedeniyle özür diliyoruz'' diye konuştu.

Ante Kulusic de galibiyetinden dolayı Fenerbahçe'yi tebrik ederek, ''Bugün inanılmaz bir şekilde kötüydük. Bu maçta istediklerimizi yapamadık'' dedi.

Etiketler Fuat Çapa
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN