Web Sürümüne Geç

Karşımızda şampiyonluğa inanmış bir ekip vardı!

Cumartesi 10.03.2012 22:10

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, Galatasaray karşısındaki mücadelelerinden memnun olduğunu söylerken, sarı-kırmızılı takımın kaliteli kadro yapısına dikkat çekti

Karşılaşma sorası düzenlenen basın toplantısında konuşan Fuat Çapa, geride kalan haftada Fenerbahçe'ye 6-1 yenildikleri maçta kendilerine yakışmayan bir futbol oynadıklarını, 2-0 yenildikleri Galatasaray maçında ise daha iyi bir mücadele verdiklerini belirtti.

''Ligin lideriyle, Türkiye'de ligin en değişik sistemiyle futbol oynayan ekibiyle karşılaştık'' diyen Çapa, şunları söyledi: ''Özellikle ilk devre çok pozisyon vermedik. Galatasaray'ın topa yüksek oranda sahip olması normal. Bireysel anlamda çok üstün isimleri var. Galatasaray, üst düzey futbolcularıyla sonuca gitti. Yediğimiz ilk golde şanssızdık. İkinci golde ise Selçuk duran toplardaki yeteneğini ortaya koydu. Biz mücadelemizden memnunuz. Fenerbahçe karşısındaki kötü futboldan sonra oyun karakterimizi bugün tekrar gördük ve gelecek haftalar için umutlandık.''

Galatasaray'a karşı oynadıkları maçta, takım olarak şampiyonluğa inanmış bir ekip gördüklerini kaydeden Çapa, ''Top bizdeyken çok iyi baskı yaptılar. Pas trafiğimizi kestiler'' ifadelerin kullandı.

Çapa, üst üste önce Fenerbahçe ile sonra da Galatasaray ile oynadıkları hatırlatılarak, gelecek haftaki iki ekip arasındaki maçta hangi takımın daha ağır bastığının sorulması üzerine, ''Önümüzdeki hafta kimin ağır bastığını göreceğiz'' dedi.

Gençlerbirliği futbolcularından Yasin Öztekin, Galatasaray maçına iyi hazırlandıklarını, maçın zor geçeceğini bildiklerini ifade ederek, ''Galatasaray boşuna lider değil. Biz iyi mücadele ettik ancak şanslarımızı kullanamadık. Basit goller yedik. Önümüzdeki maçlar inşallah bizim için daha iyi olur'' diye konuştu.

Ankara temsilcisinde Murat Duruer ise geçen hafta Fenerbahçe karşısında aldıkları ağır yenilginin ardından, bu hafta ligin en iyi organize olan takımına karşı sahaya çıktıklarını kaydederek, ''İlk yarı daha iyiydik, ikinci yarıda basit goller yedik ve yenildik'' ifadelerini kullandı.
Etiketler Fuat Çapa
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN