"Demirören'in yanlışı 58. maddeyi değiştirmesidir"

"Demirören'in yanlışı 58. maddeyi değiştirmesidir"
Çarşamba 02.05.2012 13:09

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in ''Futbolda şike'' davasıyla ilgili açıklamalarını değerlendirerek, ''TFF Başkanı Demirören'in yanlışı, 58'inci maddede değişikliğe gitmesidir'' dedi.

Teknik direktör Fuat Çapa ile yeni sezona ilişkin yapılan anlaşmanın imza töreninde konuyla ilgili değerlendirme yapan Cavcav, Futbol Disiplin Talimatı'nın 58'inci maddesinin değişiminin, eski federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar döneminde de gündeme geldiğini anımsatarak, ''Hassas bir konu. Kulüpler Birliği'nin toplanması gerektiğini ifade ettiler. Acele edilmemesi gereğini savundum. 58'inci maddenin değişimi başkan Aydınlar zamanında da gündeme geldi. TFF Genel Kurulu 'oldu bitti' ile tamamlandı. Geride kalan genel kurulda, 58'inci maddenin değişmemesinin nedeni açıklanmış olsaydı, bugün bunları yaşamayacaktık. TFF Başkanı Demirören'in yanlışı, 58'inci maddede değişikliğe gitmesidir. Bu dönem, talihsiz ve şanssız bir dönem'' diye konuştu.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmeleriyle ilgili olarak kendilerine 52 sayfalık bir metin gönderildiğini de anlatan İlhan Cavcav, ''Bunun savunması yapılacak ve gönderilecek. Bugünkü federasyon 17-18 takımı, 22 maçtan dolayı sevk etti. Trabzonspor ve Galatasaray kulüplerinin başkanlarının konuyla ilgili değerlendirmelerini doğru bulmuyorum. Bu kulüpler lokomotif. Bu TFF'yi biz seçtik. Bir yanlış varsa nereden döneriz, bakacağız. Kulüpler Birliği için adaylığım söz konusu değil. Böyle bir niyetim yok.''
Etiketler İlhan Cavcav
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN