Benden habersiz şike yapamazlar

Benden habersiz şike yapamazlar
Cuma 04.05.2012

G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, hayli ilgi çekici bir ifade verdi, "Benim onayım olmadan kulüpte hiçbir hareket olamaz" dedi

Dünkü duruşmaya, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın sözleri damga vurdu. Tanık olarak dinlenen Cavcav, Aziz Yıldırım ve Nihat Özdemir ile tanışıklığının uzun yıllar öncesine dayandığını söyledi, dava konusu maç oynanmadan 6 gün önce Nihat Özdemir imzasıyla kendisine bir mektup geldiğini söyledi. Cavcav, "Mektupta, "Trabzonspor'ndan size teşvik geldiği duyumları almaktayız. Böyle bir şey var mı diye?' yazıyordu. Ben 34 senedir kulüp başkanlığı yaptım, hayatımda böyle bir şey yapmadım. Benim olduğum yerde böyle bir şey olması mümkün değil. Nitekim en ufak bir olay olmadan ilk yarı 2-2 biten maçta, ikinci yarıda yediğimiz gollerle maçı 4-2 kaybettik" dedi.

Ben maç satmam

Cavcav, Gençlerbirliği'nde kendisi dışında anlaşma yapılamayacağını ifade ederek, şunları söyledi: "Benim onayım olmadan (kulüpte), hiçbir hareket olamaz. Her şeye vakıfım, takımın her şeyiyle ilgilenen bir nefer gibi çalışırım. Eğer böyle şike varsa ki bilgim kesinlikle yok. Şike olursa da benim bilgim dahilinde olur. 34 yıllık başkanlığımda namusumla yemin ederim ne maç ayarladım ne maç sattım"

F.Bahçe'ye iskonto
Üye hakimin, "Fenerbahçe'den, Orhan Şam'ın transferine yönelik bir rica oldu mu?" sorusuna Cavcav, ''Beşiktaş, hem Mustafa Pektemek hem de Orhan Şam'ı istedi. Bana 7 milyon euro önerdiler. Fenerbahçe de 7 milyon euro teklif etti. Daha sonra Beşiktaş sadece Mustafa Pektemek'i istedi. Mustafa'yı 4 milyon euro'ya Beşiktaş'a verdim. Orhan için de Fener'den 4 milyon euro istedim. Ancak Özdemir yakın dostum olduğu için 500 bin euro iskonto yaparak Fener'e verdik" dedi.

Etiketler İlhan Cavcav
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN