Web Sürümüne Geç

  Kombinede rekor!

  Kombinede rekor!
  14 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 15:05

  Gençlerbirliği'nde Haziran ayında başlanan kombine kart satışında rekor kırılarak 5 bine ulaşıldı.

  Kırmızı-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, Gençlerbirliği ile ilgili ''seyircisi, taraftarı yok'' ezberini bozacak çalışmaların karşılığının alınmaya başlandığı ifade edildi.

  Açıklamada, kombine bilet satışına başlanılan Haziran ayında, geçen sezon satılan bin 500 adedin çok üzerinde olan 4 bin kombine satışının hedeflendiği, geçtiğimiz hafta itibarıyla ulaşılan rakamın 5 bin olduğu belirtilerek, ''Bu sezon için kombine bilet satışını sonlandırmış bulunuyoruz. Bu sayı kombine bilet uygulamasının başlatıldığı 2002 yılından itibaren ulaştığımız en yüksek rakam'' denildi.

  Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı Arif Ölmez, ''Yeni yönetim kurulu oluştuğunda bu sezon için kendimize bazı hedefler koyduk. Geçen yıl itibariyle bin 500 olan kombine bilet sayısını 4 bine çıkarmayı hedefledik. Hedefler gerçekçi olmalı. Şu an için baktığımızda hedefimizi yakalamış hatta geçmiş bulunuyoruz'' dedi.

  Ölmez, bu sezon farklı olarak adeta Ankaralıların ''ayağına gittiklerini'', bunun karşılığını almış olmanın gelecek yıllarda yapılacak hazırlıklar için kendilerini cesaretlendirdiğini dile getirerek, şu görüşleri belirtti:

  ''Alış veriş merkezlerinde stantlar kurduk. Maliyeti göze alarak Ankara'nın bütün AVM'lerinde satış yapabilirdik ve bu rakamın çok üzerinde bir sayıyı tutturabilirdik. Ancak bizim için önemli olan çok kombine bileti satmak değil, stadyuma gelen seyirci sayısını arttırmak. Tribündeki artış ve kombine bilet satışındaki yükseliş, Gençlerbirliği'nin başarısı. Kimse Gençlerbirliği'ne artan sempatiyi başkalarının yokluğuna atfetmemeli. Bu her şeyden önce bizim emeğimizi ve çabamızı küçümsemek olur.''
  Yükleniyor