"Bülent Kormaz'a hakkımı helal etmiyorum"

"Bülent Kormaz'a hakkımı helal etmiyorum"
Salı 12.02.2013 13:39

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, eski teknik direktörleri Bülent Korkmaz'a hakkını helal etmediğini söyledi. Korkmaz'ın kulüpten haksız yere para aldığını iddia eden Cavcav, "Parayı getirir, Gençlerbirliği'ne verir, ben de hakkımı helal ederim" dedi.

Gençlerbirliği'nin tecrübeli başkanı İlhan Cavcav, beraber çalıştığı teknik direktörler Bülent Korkmaz ve Thomas Doll'ün kendilerine zarar ettirdiğini, Bülent Korkmaz'a hakkını helal etmediğini söyledi.

Başkan İlhan Cavcav, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, daha önce Gençlerbirliği'nde görev yapan Bülent Korkmaz ile ilgili detayları anlattı.


Bugüne kadar çalıştığı teknik direktörler arasında en fazla Bülent Korkmaz ve Thomas Doll'de zarar ettiğini kaydeden İlhan Cavcav, "Türkiye'de de en büyük sorun olarak, teknik direktörler gözükse de ülkemizde çok başarılı olmuş arkadaşlar var. Gençlerbirliği olarak, en fazla antrenör transferi biz yaptık. Çok antrenörümüzü futbola kazandırmış bir kulübüz. Ben de futbolun içinde olan bir arkadaşınızım, futbol da oynadım. İnanın elimde bir diploma olsa en iyi teknik direktör kadar, teknik direktörlük yapabilirim." diye konuştu.

Cavcav, spor hayatı boyunca kendisini en çok zorlayan teknik direktörün ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz olduğunu belirtti. Cavcav, üzerine bas basa Bülent Korkmaz'a hakkını helal etmediğini açıklayarak, sadece bir şartla genç antrenöre hakkını helal edeceğini kaydetti.

Kümeye düşecektik

Bülent Korkmaz'ın, kendilerine iki hata yaptığının altını çizen tecrübeli başkan, "Bize geldiğinde Kayseri Erciyesspor'u şampiyon yapmıştı ve bir sözleşme imzaladık. Bir de Mehmet Kulaksızoğlu vardı, o da onun yardımcı antrenörüydü. Dolayısıyla o dönem Bülent Korkmaz'la 350 bin TL'ye 3 senelik mukavele imzaladık. Her yıl için tekrar konuları görüşeceğiz ibaresini mukaveleye koyduk. Bülent hoca gelir gelmez, bizim elimizde olan bir sürü değerli oyuncuları gönderdi. Sonra aldığımız oyunculara baktık, gördük ki gene iş kötüye gidiyor. O zaman Bülent Korkmaz'ın işine son vermek durumundaydım aksi halde kümeye gidecektik.

Parayı getirirlerse helal ederim

Ben Bülent Hoca'nın parasını verdiğim halde federasyon bizden 270 bin lira daha para tahakkuk ettirdi. Bu durumu biz Tahkim Kurulu'na götürdük. Tahkim başvurumuzu reddetti ve Bülent Hoca'ya istediği parayı ödedik. Hayatımda kimsenin hakkını yemedim. Ama Gençlerbirliği'nin verdiği parayı ona helal etmiyorum. Aynı olayda Mehmet Kulaksızoğlu da Tahkim'e gitmiş. Ona da kulübümüzden 156 bin lira verdik. Ben bu arkadaşlarımıza ölüm var, kalım var bir türlü hakkımı helal ederim. Bülent ve Mehmet haksız yere aldığı parayı getirirler Gençlerbirliği Kulübü'ne verirler, ben de hakkımı helal ederim." ifadelerin kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN