Gençler taktik çalıştı

Gençler taktik çalıştı
Perşembe 04.07.2013 00:00

Sezon hazırlıkları için Bolu'da kampa giren Gençlerbiliği, kampın 2'nci gününde kondisyon, açma-germe ve teknik-taktik çalışmalarla sabah antrenmanını tamamladı.

Karacasu beldesindeki Termal Otel'de kampa giren Gençlerbirliği ekibi, teknik direktör Metin Diyadin yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın ardından günün ikinci çalışması için dinlenmeye çekildi.

Antrenmanın ardından gazetecilere açıklama yapan kırmızı-siyahlı ekibin Orduspor'dan transfer ettiği Nizamettin Çalışkan, Bolu kampından önce Ankara'da bazı testlerden geçtiklerini söyledi.

Antrenmanın ilk gününü tek antrenmanla geçirdiklerini ifade eden Çalışkan, "Antrenmanın ikinci gününe ağır bir çalışmayla başladık. Hocamızın yönetiminde topla ağır bir çalışmamız oldu" dedi.

Çalışkan, Gençlerbirliği'nin köklü ve "heyecan verici" bir takım olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Hocamız bizden agresif bir futbol ve baskı istiyor. Genelde kontra atağa yönelik bir sistemi var ve bu da bizim agresif bir takım olmamızı sağlayacak. Takım içinde çok yetenekli futbolcular var. Gençlerbirliği'nin yeni kadrosu lige yeni bir heyecan getirecek. Gençlerbirliği her sene bir yıldız çıkartıyor. Bu sene de takım içinde yıldız olabilecek bir, iki kişi var. Bir, iki yıldız daha Türk futboluna kazandırılacaktır''

Futbolculardan Milan Smiljanic de Türkiye'de kendisini evinde gibi hissettiğini ve takım içerisinde hiç yabancılık çekmediğini söyledi.
Takım içinde Balkanlardan gelen oyuncuların sayısının fazla olduğunu belirten Smiljanic, bu nedenle çok çabuk uyum sağladığını anlattı.
Başkent ekibi, 11 Temmuz'a kadar 8 gün boyunca çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA