Antrenörden oturma eylemi

Salı 12.01.2010 14:02

Sakarya'da, Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliği müsabakalarında geç kaldıkları için maçları iptal edilen takımın antrenörü, başlama saatlerinin kendilerine bildirilmediği gerekçesiyle spor salonun ortasına sandalyeye oturarak, protesto eylemi yaptı.

Adapazarı Atatürk Spor Salonu'nda yapılan Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliği müsabakaları ilginç bir protesto eylemine sahne oldu.

Müsabakalar sırasında rakibi sahaya çıktığı halde Serdivan Lisesi Voleybol Takımı, spor salonuna yetişemedi. Bekleme süresi dolunca hakemler maçın yapılamayacağını, kararın Okullar Lig Heyeti tarafından belirleneceğini bildirdi ve diğer maçın hazırlıklarına başladı. Bu sırada Serdivan Lisesi Voleybol Takımı ve antrenörleri Yılmaz Ünlü, spor salonuna geldi.

Geç kaldıkları için maçlarını yapamayacakları belirtilen Ünlü, kendilerine maçın başlama saatinin bildirilmediğini ileri sürerek, ''Bana haber verilmedi. Bu maçların kararı yeni verilmişti. Lig heyetinin bizi arayıp tebligat yapması lazımdı. Bize de yazık. Maçımızı oynayana kadar saha ortasında oturacağım'' dedi.
Bir sandalyeyi filenin altına koyarak oturan Ünlü, maçları oynanana kadar yerinden kalkmayacağını söyledi. Bu sırada maç yapacak olan Ferizli Lisesi ve Sapanca Lisesi takımları da Ünlü'nün eylemini bekledi.
Uzun süre salonun ortasında oturan Ünlü'yü hakemlerden Mehmet Akova ikna etti.
Oynanmayan maç için Okullar Lig Heyeti'nin karar vereceği kaydedildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN