"En büyük rakibimiz Türkiye"

Çarşamba 13.01.2010 15:58

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Jacques Lambert, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (Euro 2016) düzenleme yarışında Türkiye'nin, Fransa'nın en büyük rakibi olduğunu söyledi.

Lambert, AFP'ye verdiği demeçte, İtalya, Fransa ve Türkiye arasındaki yarışta, kendini favori olarak görmenin tehlikeli olduğunu belirterek, 2012 Olimpiyat Oyunları'nda Paris'in kendini favori olarak gördüğünü, ancak sonucun ortada olduğunu ifade etti.

''Türkiye'nin adaylığı son derece güçlü. 2008 ve 2012'de iki kez hayal kırıklığına uğradılar. Türkiye Futbol Federasyonu çok iyi bir dosya çıkaracak'' diyen Lambert, Fransa'nın dosyasının yazımının sona erdiğini, şimdi mücadelenin başladığını söyledi.

Lambert, Türkiye'nin dosyasının Fransa'yı korkutup korkutmadığına ilişkin soru üzerine de ''Korkmak kelimesi fazla'' diyerek, ''Türkiye ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun motivasyonunun çok yüksek olduğunu, Türkiye'nin adaylığına saygı duyduklarını, bunu dikkatle takip ettiklerini'' söyledi.

Türkiye'nin, büyük kentlerinde şampiyona standartlarına uygun statları olduğunu belirten Jacques Lambert, İtalya'nın ise daha az istek ve motivasyonu olduğu izlenimi verdiğini, ancak asla İtalya'nın adaylığının da hafife alınmadığını ifade etti.

SPORUN 'EN GÜZEL' ANLARI

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN