Bilet fiyatlarına eleştiri

Çarşamba 20.01.2010 11:49

''Kaiser'' lakaplı Alman futbol efsanesi Franz Beckenbauer, bu yaz Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlenecek Dünya Kupası finallerinin bilet fiyatlarını eleştirdi.

1974 Dünya Kupası'nı kazanan Almanya Milli Takımı'nın kaptanı olan Beckenbauer, Sky televizyonuna yaptığı açıklamada, bilet satışlarının az olmasını, Güney Afrika Cumhuriyeti'ne seyahat maliyetinin yüksek olmasına ve güvenlikle ilgili endişelere de bağladı.

Franz Beckenbauer, ''Güney Afrika Cumhuriyeti'ne seyahat edecekler sadece güvenlikten endişe etmiyor, biletler de çok pahalı. Kaç kişi bir haftada 5-6 bin Avro harcayabilir ki'' dedi.

Güney Afrikalı yetkililerin özellikle güvenlik alanında ellerinden geleni yaptıklarını belirten Beckenbauer, taraftarlara nereye giderlerse gitsinler, kendilerine dikkat etmeleri ve mümkün olduğunca gruplar halinde dolaşmaları tavsiyesinde bulundu.

Dünya Kupası için Almanya'ya ayrılan biletlerden şu ana kadar 6 bin 700'ünün satıldığı bildirildi.

BİLET FİYATLARI

FIFA'nın internet sitesine göre, 2010 Dünya Kupası'nda 11 Haziran'da Güney Afrika Cumhuriyeti ile Meksika arasında Johannesburg'da oynanacak açılış maçı için en ucuz bilet 140 Avro (yaklaşık 300 TL) olacak.

Grup maçları için şu an en ucuz bilet fiyatının 56 Avro (yaklaşık 120 TL) olduğu Dünya Kupası'nda, 11 Temmuz'da oynanacak final maçı için en pahalı bilet ise şu an 630 Avro'dan (yaklaşık 1350 TL) satışta bulunuyor.

Güney Afrikalı yetkililere göre, şimdilik 64 maç için satışa sunulan 3 milyon biletin yarısı satıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN