Flaş haber olarak geçtiler

Çarşamba 17.02.2010 14:45

Hollanda basını Türkiye A Milli takımın Guus Hiddink'e teslim edilmesini flaş haber olarak kullandı.

Ülkenin önde gelen gazeteleri De Telegraaf, Algemeen Dagblad, Volkskrant, NRC ve Trouw haberi "Guus Hiddink Türk Milli Takımının Başına Geçti" başlığı ile okurlarına duyurdu.

Devlet televizyonu olan NOS ise son dakika haber olarak ekranlara taşıdığı gelişmeyi "İlk Türkiye tecrübesinde istediğini bulamayan Guus Hiddink, şimdi Milli takımın başına geçti" yorumunu yaparak haberi ekranlara taşıdı. Hollanda gazetelerine konu hakkında bir değerlendirme yapan ünlü hocanın menejeri Cees van Nieuwenhuizen ise "Guus Hiddink daha önce de Türkiye'de çalışmıştı.

Fenerbahce'de bir yıl görev yaptığı için Türk futbolunu çok iyi tanıyor. Bunun için o ne yaptığını çok iyi bilir.Türk futbolundaki hırs, tutkunluk ve ambiyans çok az ülkede bulunur" diyerek teknik hocanın Türkiye'de başarılı olacağını söyledi. Teknik direktörlüğe 1982 yılında Hollanda'da başlayan Guus Hiddink, kulüp takımlarının yanı sıra Hollanda, Güney Kore, Avustralya ve Rusya Milli Takımlarının teknik direktörlüğü görevinde bulundu. 1998'de Hollanda, 2002'de de Güney Kore takımları ile Dünya Kupası'nda yarı final heyecanı yaşayan Hiddink'in çalıştırdığı Rusya Milli Takımı 2008 yılındaki son Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselmişti.

FUTBOLUN KAYMAĞINI YİYEN FUTBOLCULAR
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN