Hiddink Milli Takım'ın başında

Çarşamba 17.02.2010 12:21

(A) Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Hollandalı Guus Hiddink oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, Amsterdam'da dün Hollandalı teknik adam ile bir araya gelen TFF Başkanı Mahmut Özgener ve TFF 1. Başkanvekili Lutfi Arıboğan'ın, Hiddink ile 2 yılı opsiyonlu toplam 4 yıllık görev süresi konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi. Hiddink'in sözleşmesinin 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren geçerli olacağı kaydedildi.

HIDDINK'İN KARİYERİ

TÜRK MİLLİ TAKIMI'NA TEKNİK DİREKTÖRLÜK YAPANLAR

AYDINSPOR'A 6-1 YENİLMİŞTİ

FLAŞ HABER OLARAK GEÇTİLER

İLK KEZ BİR HOLLANDALI

HİDDİNK'TEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

SADECE TÜRKİYE'Yİ Mİ ÇALIŞTIRACAK?

"TÜRK MİLLİ TAKIMI" TEKLİFİNİ KABUL ETMEYEN HOCA KİM?

Hiddink'in yardımcılıklarını milli takımın eski antrenörlerinden Oğuz Çetin ile Engin İpekoğlu ve adı daha sonra açıklanacak Hollandalı bir antrenörün yapacağı belirtildi. Oğuz Çetin'in dün anlaşmadan sonra Hiddink ile teknik konularda görüş alış verişinde bulunduğu ifade edildi.

EURO 2016 STATLARIMIZGUUS HİDDİNK

Teknik direktörlüğe 1982 yılında Hollanda'da başlayan Guus Hiddink, Hollanda, Güney Kore, Avustralya ve Rusya Milli Takımlarının teknik direktörlüğü görevinde bulundu. 1998'de Hollanda, 2002'de de Güney Kore takımları ile Dünya Kupası'nda yarı final heyecanı yaşayan Hiddink'in çalıştırdığı Rusya Milli Takımı, 2008 yılındaki son Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselmişti. Hiddink, 1990-91 sezonunda Fenerbahçe'de de teknik direktörlük yaptı.

FENERBAHÇE'YE MÜJDELİ HABER!

ANDRE SANTOS DAVASINDA ŞOK KARAR

FUTBOLUN KAYMAĞINI YİYEN 50 ADAM

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN