'Yalın ayak' açıklaması

Çarşamba 17.02.2010 17:43

Denizli Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altın, Yetiştirme Yurdu 14 yaş altı Futbol Takımı oyuncularının, yenildikleri karşılaşma sonrası çıplak ayakla yürütüldükleri yönündeki iddia üzerine soruşturma açtıklarını söyledi.

Altın, yaptığı açıklamada, Denizli Yetiştirme Yurdu Futbol Takımı oyuncularının dün 2. Amatör Küme'de, Dokuzkavaklarspor Kulübü ile Karşıyaka Mahallesi'ndeki Saraçoğlu Stadı'nda oynadıkları maçta 5-0 yenildiğini, bunun üzerine çocukların ceza olarak yalın ayak 1.5 kilometre yürütüldükleri iddiasını duymaları üzerine soruşturma başlattıklarını belirtti.

Ahmet Altın, şöyle devam etti:

''Olayın gerçekliğini ve nasıl olduğunu şu an tam olarak bilmiyoruz ama gerekli incelememizi başlattık. Tabii böyle bir olayın yaşanmasına hepimiz çok üzüldük. Olayı duyunca Yetiştirme Yurduna gidip çocuklarla birebir görüştüm. Bu takım daha önce de Türkiye dereceleri alan bir takım. Yenilince onurlarına yedirememişler. Takım kaptanı İ.B, minibüse binen arkadaşlarına 'Bu mağlubiyet gururumuzu incitti. Gelin hep birlikte yalın ayak yürüyelim' demiş. Takımın antrenörü Ahmet Çay da maçtan sonra oyuncuların lisanslarını almaya gitmiş. O sırada gençler araçtan inerek yurda kadar ayakkabısız yürümüşler. Konuyla ilgili Valilik ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak soruşturma başlattık.''

''KENDİ İSTEKLERİYLE YÜRÜDÜLER''

Yetiştirme Yurduspor Antrenörü Ahmet Çay da yalan ve yanlış bilgilerle suçlandığını, atılan iftiradan dolayı üzüntü içinde olduğunu söyledi.

Çay, kendisinin ceza vermediğini, futbolcuların mağlubiyeti onurlarına yediremeyerek kendi istekleriyle yalın ayak yürüdüğünü savundu.

Çocuklara 11 yıldır emek verdiğini, birçok maça kendi aracıyla götürdüğünü ifade eden Çay, şunları kaydetti:

''İddialar tamamen yalan ve yanlış. İftira atılıyor. Maçtan sonra çocukları minibüse ben bindirdim. Buna, minibüsün şoförü şahit, müdür yardımcımız şahit. Çocukları minibüse bindirdikten sonra lisans işlemleri için federasyon görevlileriyle görüşmek üzere yanlarından ayrıldım. Ben ayrıldıktan sonra takım kaptanı İ.B. çocukları araçtan indirmiş. Haberim yok. Daha sonra öğrendim. Ben 11 yıldır çocuklarla birlikteyim. Birçok maça kendi aracımla götürüyorum. Neden böyle bir şey yapayım ki? Bu takımla 2 yıl önce Türkiye şampiyonu, 3 yıl önce de Türkiye ikincisi olduk. Bana yapılan bu iftiradan dolayı üzüntü içindeyim. Hepsi elimde yetişti, neden böyle bir şey yapayım ki? Atılan iftira nedeniyle soruşturma geçiriyorum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN