Çetin: Yüzde 90 istediğimiz gibi

Pazartesi 22.02.2010 15:30

Almanya'nın Frankfurt kentinde yapılan 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları fikstür toplantısına Türkiye Futbol Federasyonu'nu temsilen katılan (A) Milli Takım Sorumlu Yardımcısı Oğuz Çetin, oluşan fikstürün yüzde 90 istedikleri gibi olduğunu söyledi.

Toplantıya gitmeden önce oldukça detaylı bir çalışma yaptıklarını belirten Çetin, ''Bu çalışmamız süresince (A) Milli Takım Sorumlusu Guus Hiddink ile sürekli olarak irtibat halinde planlarımıza son şeklini verdik. İyi bir ekip çalışması oldu'' dedi.

(A) Milli Takım'ın fikstür stratejisi hakkında bilgi veren Çetin, şöyle devam etti:

''Bizim için en önemli nokta ikili maçlarda Avusturya ve Belçika gibi grubun anahtarı olabilecek ekiplerle 4 gün içerisinde peş peşe karşılaşmamaktı. Mart ayında Avusturya ile haziran ayında da Belçika ile tek maçlar planlayarak bunu başardık. Grubun seri başı Almanya ile oynadığımız son dört maçın sadece bir tanesini kaybettik. O da 2008 Avrupa Şampiyonası'ndaki yarı final maçıydı. Almanya'ya yenilmediğimiz 3 maçın hep ekim aylarında oynandığını gördük. Dolayısıyla onlarla yine aynı dönemde karşılaşmayı öngördük. Fikstürde bunu da gerçekleştirdiğimiz için çok memnunum. Son iki maçı kendi sahamızda oynayacak olmamız da bizim için avantaj olacak.''

Kendileri için tek dezavantajın 2010'da Almanya ve Azerbaycan ile arka arkaya deplasman maçı oynamak olduğunu belirten Çetin, ''Toplantıda herkes özverili davrandı ve birkaç geri adım attı. Teknik direktörümüz Guus Hiddink ile görüşerek bizim de küçük bir taviz vermemiz gerektiği sonucuna vardık. Aksi takdirde fikstür kura sonucu belirlenecekti'' ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN