"Türkiye ile oynamak şans"

Pazartesi 01.03.2010 13:42

(A) Milli Futbol Takımı ile çarşamba günü özel maçta karşı karşıya gelecek Honduras Milli Takımı'nın teknik direktörü Reinaldo Rueda, Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, ''Bu kadar uluslararası tecrübesi olan Türkiye ile oynamak bizim için çok büyük bir şans, çok büyük bir fırsat'' dedi.

Honduras Milli Takımı'nın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yaptığı antrenman sırasında basın mensuplarına açıklama yapan Kolombiyalı teknik adam, kendileri için yapacakları özel karşılaşmanın iyi bir sınav olacağını belirterek, ''Bir haftadır Türkiye'deyiz. Burada Güney Afrika'ya yakın hava şartlarına yakın bir çalışma ortamı bulduk. Honduras için çok iyi bir sınav olacak, çünkü Türk milli Takımı da çok kuvvetli'' diye konuştu.

Rueda, Türkiye'den gelen bir daveti yerine getirebilmek için çaba harcadıklarını ve uzak bir yerden geldiklerini anlatarak, çünkü bu karşılaşmanın kendileri için bir kazanç olacağını kaydetti.
Türkiye'nin 2002'de Japonya ve Kore'de, 2008'deki Avrupa Şampiyonası'nda yaptıklarının uluslararası potansiyelini gösterdiğini dile getiren Ruada, ''Türk Milli Takımı'nı çok beğeniyorum. Daha önce Türkiye'de Kolombiyalı Mondragon, Cordoba ve Victoria oynuyordu. Şimdi de Gutierrez geldi. Bu nedenle Türkiye Ligi'ni zaten takip ediyoruz. Milli takımdaki tüm oyuncuları biliyorum ve beğeniyorum'' ifadesini kullandı.

''HİDDİNK'İ ÖVDÜ''

Rueda, Türk Milli Takımı'nın başına getirilen Guus Hiddink için de övgü dolu sözler sarf etti.
Hiddink'in, çok büyük bir futbol kültürü ve büyük bir futbol bilgisi olan müthiş bir antrenör olduğunu kaydeden Kolombiyalı teknik adam, ''Başarısı tabii ki şartlara bağlı ama kendisi çok büyük bir teknik direktör'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN