Nike Halı Saha Ligi başlıyor

Perşembe 04.03.2010 14:18

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Nike, ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Nike Halı Saha Ligi'nde kayıtlar, 19 Mart'a kadar devam edecek. Türkiye genelinde gerçekleştirilecek lige, 48 bin futbolseverin katılması hedefleniyor. Ligin Ankara ayağı, 27 Mart tarihinde başlayıp, 2 Mayıs'ta sona erecek.

Nike Halı Saha Erkekler Ligi'ne katılacak takımlar, 15-19 ve 20-35 yaş kategorilerinde ve 6 as, 2 yedek olmak üzere toplam 8 oyuncudan oluşacak. Nike Halı Saha Bayanlar Ligi ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Samsun, Trabzon ve Eskişehir'de en az 4 takımın kayıt yaptırması halinde, 15-35 yaş arası oyunculardan oluşacak tek kategoride düzenlenecek.

Grup maçları 27 Mart Cumartesi günü başlayacak turnuvada finale kalan takımlar, milli takımlar tesislerinde konaklayacak.

Tanıtım toplantısında konuşan Ankara İli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Ar, Nike Halı Saha Ligi'nin Ankara için önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, ''İlki geçen sene düzenlenen ve gençlerimizin yoğun ilgisiyle karşılanan bu organizasyonun, bu sene ilimizde yapılmasıyla Ankaralı gençlerimiz de bu heyecana katılacak. Futbol oynamak isteyen tüm gençlerimiz, Nike Halı Saha Ligi ile ulusal bir organizasyonda kendilerini gösterme ve finallerde ilimizi temsil etme şansı bulacak'' dedi.
Bu arada, Nike Halı Saha Ligi final maçları sonunda şampiyon olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada 1 senelik bedava üyeliğin yanı sıra, Nike futbol koleksiyonundan ürünler kazanacak.
Organizasyonda kullanılacak tüm halı sahalar, TFF tarafından bir sertifika sistemine tabi tutulup, imkan ve kabiliyetlerine göre derecelendirilecek.

Katılımcılar, www.nikehalisahaligi.com adresine girerek, ön kayıt formunu doldurabilecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN