Web Sürümüne Geç

GAP Arena finale aday

Pazartesi 15.03.2010 18:02

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) bir heyet, Ziraat Türkiye Kupası final maçının Şanlıurfa GAP Arena Stadı'nda oynanması talebini değerlendirmek için statta incelemelerde bulundu.

Kente gelen TFF heyeti, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Altu ile Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Habip Arslan ile statta inceleme yaptı ve bilgi aldı.

Yetkililer, konuyla ilgili kararın heyetin raporunu sunacağı TFF tarafından verileceğini belirttiler.
Kulüp Başkanı Arslan, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 30 bin kişilik stadın Türkiye Kupası final maçını hak ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Yaklaşık 2 ay önce federasyona başvuruda bulunduk, onlar da sıcak baktılar. Ön görüşmelerimizde bunun olabileceği yönünde görüş aldık. Büyük bir sıkıntı gözükmüyor. Umarım kesin karara bağlanır. İncelemelerde bulunan heyet raporunu hazırladıktan sonra TFF kesin kararı verecek. Böyle bir organizasyonun kente büyük getirisi olacağını düşünüyorum. Türkiye kupasının burada oynanmasının 'Demokratik Açılım'a da katkı sağlayacağını düşünüyorum.''

DİYARBAKIRSPOR'A VERİLEN SAHA KAPATMA CEZASI

Diyarbakırspor-Bursaspor maçında çıkan olayları da değerlendiren Arslan, ortaya çıkan duruma çok üzüldüklerini söyledi.

Söz konusu maçın ardından Diyarbakırspor'a saha kapatma cezası verildiğini anımsatan Habip Arslan, şöyle devam etti:

''Diyarbakırsporumuza verilen 3 maç saha kapatma cezası bizi de üzdü. Ancak biz Diyarbakırlı yöneticilerle görüştük. Kendi sahalarında oynayamayacakları maçları burada oynama teklifinde bulunduk. Onlar da konuya sıcak baktı. Bu konuda federasyonla görüşmeleri devam ediyor. Diyarbakırspor kendi sahasında oynayamayacağı maçları, büyük bir ihtimalle GAP Arena Stadı'nda oynayacaktır.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN