TFF'den şike açıklaması

Çarşamba 24.03.2010 16:04

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Sarıyer Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü şike iddiaları soruşturmasının, Bochum Savcılığı'nın 9 ülke federasyonunu içeren soruşturmasından bağımsız ve daha önce başlayan ayrı bir soruşturma olduğunu açıkladı.

Federasyonun internet sitesinde yapılan açıklamada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından bugün başlatılan şike iddiaları soruşturmasının yakından takip edildiği belirtilerek, soruşturmanın başlangıcıyla ilgili bilgiler verildi.

Söz konusu soruşturmanın, TFF'nin 3 ayrı şike dosyası soruşturmasında elde ettiği bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda, 4 Ağustos 2009'da Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği şikayet dilekçesiyle başladığı bildirildi.

ÖZHAN CANAYDIN'IN CENAZESİNE KİMLER KATILMADI Kİ!

FENERBAHÇE-GALATASARAY MAÇLARININ "EN FARKLI" BİTENLERİ

HAKAN ŞÜKÜR'E BÜYÜK HAKARET

Şikayet dilekçesinin verilmesinin ardından geçen 8 aylık süreçte federasyon, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı ve emniyet birimleri arasındaki iletişim ve işbirliğinin devam ettiği kaydedilen açıklamada, yürütülen soruşturmaya ilişkin gizlilik kararı olması nedeniyle, federasyonun bilgileri kamuoyu ile paylaşmasının mümkün olmadığına dikkat çekildi.

Bu soruşturma devam ederken, 2009 yılının Kasım ayında Bochum Savcılığı'nın başlattığı şike ve bahis manipülasyonu soruşturmasının gündeme geldiği hatırlatılan açıklamada, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturmanın, Bochum Savcılığı'nın 9 ülke federasyonunu içeren soruşturmasından bağımsız ve daha önce başlamış olan ayrı bir soruşturma olduğu vurgulanarak, şöyle devam edildi:

''Kasım ayından bu yana Bochum Savcılığı ve UEFA'dan temin edilen bilgi ve belgeler, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na derhal iletildiği gibi; Adalet Bakanlığı, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile Bochum Savcılığı ve Alman emniyet birimleri arasında görüşme, bilgi ve belge paylaşımında Türkiye Futbol Federasyonu'nun da katkıları olmuştur. Sarıyer Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan operasyon ve onu takip eden süreçte, adli yargıda yürütülecek çalışmalar tarafımızca yakından takip edilmektedir. Şike ve teşvik primi iddiaları ilgili sistemli ve hassas çalışmalarını yürüten Türkiye Futbol Federasyonu, bu konudaki takipçiliğini sürdürmeye devam edecektir.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN