Milliler tekne turu yaptı

Pazartesi 24.05.2010 11:48

ABD'de kamp çalışmalarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı, Manhattan Adası çevresinde tekne turu yaparak stres attı.

New Jersey'de konakladıkları W Hotel yakınlarındaki iskeleden özel olarak kiralanan tekne ile sabah saatlerinde hareket eden (A) Milli Takımı futbolcuları ve teknik heyet üyeleri, ilk önce Türk Günü Festivali'nin yapıldığı Birleşmiş Milletler karşısındaki parka gelerek halkla buluştu.

Festivalin ardından 23. Sokak'tan tekrar tekneye binen Milliler, gökdelenleriyle ünlü Manhattan Adası çevresinde dolaştılar, Brooklyn Köprüsü ve Liberty Adası'nda bulunan Özgürlük Anıtı'nı görme fırsatını yakaladılar.

Amerika'da Çek Cumhuriyeti'ne karşı oynadıkları ilk hazırlık maçından galibiyetle ayrılan Milliler, neşeli tavırlarıyla dikkat çekerken, teknik direktör Guus Hiddink'in de çıktığı ilk karşılaşmadan galip gelmenin mutluluğunu yaşadığı gözlendi.

Brooklyn Köprüsü ve Özgürlük Anıtı'nda sık sık fotoğraf çektiren futbolculardan Arda Turan, ''Daha önce de New York'a gelmiştim. Tekrar buraları görme imkanı yakalamak sevindirici'' diye konuştu.

Emre Belezoğlu ise ABD kampının genç futbolcuların da aralarına katılması ve yeni bir takım oluşması açısından kendileri için çok iyi olduğunu vurguladı. Belezoğlu, yapacakları özel maçlar ve antrenmanlar dışındaki bu tip sosyal aktivitelerin takım ruhu açısından önemini vurguladı.

Teknik direktör Guus Hiddink'in sözleşmesi henüz yürürlüğe girmediği için özel maçlara takımın başında çıkan (A) Milli Takımlar Sorumlu Yardımcısı Oğuz Çetin ise her geçen gün daha iyiye gittiklerinin altını çizerek, ''Amerika kampı çok iyi geçiyor. İyi düşünülmüş bir organizasyon oldu. Bu tip uzak kamplar takımın kaynaşması açısından son derece önem taşıyor'' dedi.

Tekne turunda başta Emre Belezoğlu olmak üzere bazı futbolcuların ''sallantıdan dolayı'' kısa süreli mide bulantısı yaşadığı öğrenildi. Futbolcular, yaklaşık iki saat süren turun ardından konakladıkları New Jersey eyaletinin Hoboken şehrindeki W Hotel'e döndü.

Öte yandan, Hiddink, yerel saatle dün akşam üzeri yapılması planlanan antrenmanı iptal etti. Milliler, bugün TSİ 19.30'da Montclair Üniversitesi sahasında bir antrenman yaparak Kuzey İrlanda maçı hazırlıklarını sürdürecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN