İstanbul Park takdir toplayacaktır

Perşembe 27.05.2010 00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Formula 1 yarışlarına İstanbul'un bir kez daha ev sahipliği yapmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Başbakan Erdoğan, yarın antrenman turlarıyla başlayacak Türkiye Grand Prix'sinin resmi dergisinde yer alan yazısında, ''Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Formula 1 yarışlarına, İstanbul'un bir kez daha ev sahipliği yapmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Farklı coğrafyalardan, farklı kültürlerden pek çok insanın Formula 1 vesilesiyle 'Medeniyetler İttifakı'nın bu sembol şehrinde, 2010 Avrupa Kültür Başkenti'nde buluşmasını son derece anlamlı bulduğumu ifade etmek istiyorum'' dedi.

Formula 1'in sportif bir etkinlik olmanın yanında, teknolojik yeniliklerin sergilendiği üst düzey bir uluslararası platform olarak da son derece önemli bir organizasyon olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, ''İnanıyorum ki, Formula 1 Türkiye Grand Prix'si, hem yarışların yapılacağı İstanbul Park pistiyle hem de organizasyondaki kusursuzluğuyla bir kez daha bütün dünyanın takdirini kazanacaktır'' ifadelerini kullandı.

''Son beş yıldır görüyoruz ki bu organizasyon, üç büyük dinin buluşma noktası, medeniyetleri ve kıtaları birbirine bağlayan köprü, doğal ve tarihi güzellikleriyle bir rüya şehir olan İstanbul'a çok yakışmaktadır'' diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bu güzelliklerin geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl ve daha nice yıllar boyunca aynı coşkuyla yaşanması temennisiyle, organizasyona emeği geçen herkesi kutluyorum. Formula 1 heyecanını paylaşmak için ülkemize gelen bütün misafirlerimize 'Hoş geldiniz'' diyor, yarışmacılara başarılar diliyorum.''

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA