Nike Halı Saha Ligi'nde final şöleni

Perşembe 17.06.2010 00:00

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen, Türkiye’nin en geniş katılımlı futbol organizasyonu Nike Halı Saha Ligi Taksim’deki dev final ile sona eriyor.

Gezi Parkı'nda kurulacak özel halı sahada gerçekleşecek final maçı sonrası futbolseverleri birbirinden keyifli sürprizler bekliyor. Taksim'deki futbol keyfi Ceza ve Kenan Doğulu konserleri ile taçlanacak. Herkesin ücretsiz olarak izleyebileceği etkinliklerde tüm katılımcılar futbola ve müziğe doyacak.

Türkiye'nin en geniş katılımlı ligi Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyon belli oluyor. Bu sene Türkiye'de 56 merkez ve 86 halı sahada oynanan, 5.200 takım ve yaklaşık 41.000 sporcunun katıldığı Nike Halı Saha Ligi'nde 20-35 yaş erkekler kategorisi final karşılaşması 20 Haziran Pazar günü Taksim Gezi Parkı'nda bu final için özel olarak kurulacak halı sahada gerçekleşecek. Finale kalan takımların kıyasıya mücadelesinin ardından futbolseverler Ceza ve Kenan Doğulu konserleriyle coşacak. Maç aralarında çeşitli futbol etkinliklerinin de gerçekleşeceği organizasyonu isteyen herkes ücretsiz olarak izleyebilecek.

HERKESiçinFUTBOL projesi kapsamında, 3 Nisan'da başlayan Nike Halı Saha Ligi ülkemizde HERKESiçinFUTBOL lisanslı oyuncu sayısının artmasına ve futbolun yaygınlaşmasına büyük katkı sağlıyor. Bu organizasyonla, Türkiye'de futbolun en yaygın olduğu halı sahalarda isteyen herkesin futbol oynamasını sağlanıyor.

Bu sezon 15-19 ve 20-35 yaş erkekler ve bayanlar olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleşen Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynandı. Bu sene ilk kez düzenlenen bayanlar kategorisiyle lige, bayanlar da yoğun ilgi gösterdi.

Yarı finale kalan takımlar, 4-6 Haziran tarihleri arasında Milli Takım Riva Tesisleri'nde kampa girdi. Takımlar, TFF kurs eğitmenleri ile genç milli takım antrenörü Okan Buruk'tan teorik ve pratik eğitim aldı.
6 Haziran'da gerçekleşen ilk final maçları sonucu bayanlar kategorisinde Gazi Üniversitesi, 15-19 Yaş Erkekler kategorisinde ise Gençlerbirliği şampiyon oldu. Şimdi sıra 20-35 yaş erkekler finalinde.

Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucunda Türkiye Şampiyonu olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir sene bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler kazanacak.

Nike Halı Saha Ligi Final Programı:

20 Haziran, Pazar - Taksim


18:00 20-35 Yaş Grubu Erkekler Finali (Taksim Gezi Parkı)
21:00 Ceza Konseri (Taksim Meydanı)
21:45 Ödül Töreni (Taksim Meydanı)
22:00 Kenan Doğulu Konseri (Taksim Meydanı)
Etiketler Nike, halı saha
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN