Marsel'i eleyen Hanescu'ya ceza

Pazar 27.06.2010 00:00

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda, 2. turda Marsel İlhan ile karşılaşan ve milli tenisçiyi 3-1 yenerek tur atlayan Rumen Victor Hanescu, seyircilere tükürdüğü için 10 bin sterlin para cezası aldı.

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wimbledon Tenis Kulübü'nde, Cuma günü 18. kortta Alman Daniel Brands ile 3. turda karşılaşan 31 numaralı seribaşı Hanescu, 5. sette tribünden gelen sözlü taciz üzerine o tarafa yürüdü ve seyircilere doğru tükürdü.

İlk iki seti kazanan, ancak 3. ve 4. setlerde rakibine yenilen Rumen raket, son sette yaşanan olayların ardından sakatlığını gerekçe göstererek maçtan çekildi ve 3. turda elendi.

Seyircilere tükürmesi nedeniyle Wimbledon Tenis Turnuvası'na bir daha katılamama cezasıyla karşı karşıya kalan 29 yaşındaki Hanescu, 10 bin sterlinlik para cezasıyla kurtuldu.

Bu arada, oyuncuyu maç sırasında taciz ettiği ve stres oluşturduğu gerekçesiyle 4 seyirci gözaltına alındı. Hanescu karşılaşma sonrasında hakemin elini sıkmak istedi, ancak karşılık alamadı.
Hanescu'nun cezasının turnuvada 3. tura kadar yükseldiği için alacağı 31 bin sterlinlik para ödülünden kesileceği belirtildi.

YİNE 18. KORT

Toplam 782 kişi kapasiteli 18. kort bu yıl gündeme oturan maçlara evsahipliği yaptı.

İlk olarak ABD'li John Isner ile Fransız Nicolas Mahut arasında 3 gün boyunca oynanan ve toplam 11 saat 5 dakika süren tenis tarihinin en uzun maçına tanıklık eden 18. kortta, 2 gün önce de Rumen Victor Hanescu'nun seyircilere tükürmesine kadar uzanan olaylar yaşandı.

DİĞER
Etiketler Hanescu, Marsel İlhan
Yükleniyor
SON DAKİKA