Web Sürümüne Geç

"Birbirlerine taktik verdiler"

Salı 03.08.2010 11:19
Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda elde edilen başarılar sonrasında yaşanan tartışmaların ''duygusal kaynaklı'' olduğunu söyledi.

Alemitu Bekele'nin altın madalya kazandığı, Elvan Abeylegesse'nin de ikinciliği elde ettiği bayanlar 5 bin metre yarışı sonrasında antrenör Ertan Hatipoğlu'nun açıklamalarına, federasyon başkanı Mehmet Terzi tepki gösterdi.

Tartışmaları AA muhabirine değerlendiren Terzi, ''Duygusal davrandılar. Bazı olumsuz söylemler var. Gerçek payı yok. Yarış anında sporcularımız birbirlerine taktik verdiler. Hatta 'Öne geç, Portekizli gidiyor' şeklinde konuştuklarını biliyorum. Birbirlerine yarış sırasında destek verdiler. Yarış bitince de birbirlerini tebrik ettiler'' diye konuştu.

Söz konusu açıklamaların Ertan Hatipoğlu'nun kendi düşünceleri olduğunu vurgulayan başkan Terzi, ''Bizler öyle bir şey görmedik. Paylaşımı gördük, bundan dolayı da mutlu olduk. Bir problem yoktu. Sporcular fotoğraf çektirdiler''
dedi.

''ELVAN KONTROLE GİTTİ''

Şampiyonanın ardından kafileden ayrılarak Türkiye'ye dönen Elvan Abeylegesse'nin doktor kontrolüne gittiği bildirildi.

Federasyon başkanı Mehmet Terzi, ''Ayrı uçakla geldiler, çünkü Elvan rutin kontrolü için Zagrep'teki doktoruyla görüşmeye gitti. Kulübü ENKA özel uçak gönderdi. Elvan o uçakla Zagrep'e gitti ve doktoruyla görüştü'' şeklinde konuştu.

HATİPOĞLU'NA UYARI

Terzi, konuyla ilgili olarak Ertan Hatipoğlu ile görüştüğünü bildirerek, söylemlerinin sürmesi halinde bazı yaptırımların söz konusu olabileceğini ifade etti.

Atletizm Federasyonu Başkanı Başkan Mehmet Terzi, sözlerini şöyle tamamladı:

''Kendisi bana 'öyle hissettiğim için söyledim' dedi. Ben de 'hoş olmuyor' dedim. 'Belgen var mı?' dedim. 'Hissettiklerim bunlar' dedi. Bunlara müsaade etmeyiz. Önemli olan Türk atletizmi nereye geldi? Türkiye, Avrupa Şampiyonası'nda 4. sırada yer aldı. Herkes kendi görevini yapacak. Antrenör Hatipoğlu'nu ikaz ettik. Böyle devam ederse, konuyla ilgili bazı yaptırımları görüşebiliriz. Sporcuların motivasyonunu bozmak istemiyoruz. Hatalarını, uyararak bitirmeye çalışıyoruz. Kişisel olaylar olabilir. Buraya yansıtamamak gerekiyor.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN