Web Sürümüne Geç

  Singapur'a çıkarma

  Çarşamba 04.08.2010 15:50

  Singapur’da 14-26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Gençlik Olimpiyatları’nda 55 sporcuyla madalya mücadelesi yapacak olan Türkiye, 15 branşta yarışmalara katılacak.

  Uluslar arası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından ilk defa Singapur'da düzenlenecek olan 1. Gençlik Olimpiyatlarında 26 branşın 15'inde 55 sporcuyla madalya mücadelesi vereceğiz.

  Singapur'a gidecek kafilemizde; futbol 18, atletizm 6, halter ve basketbol(street ball) 4, kürek ve güreş 3, badminton, tekvando, jimnastik, yüzme, yelken, okçuluk, boks, judo 2 ve eskrimden de bir sporcu madalya almak için ter dökecek.

  55 SPORCU, 16 ANTRENÖR
  İlk defa düzenlenecek olan Gençlik olimpiyatlarına 55 sporcu, 16 antrenör, bir fizyoterapist ve 7 idareci ile toplamda 79 kişiyle Singapur'a gidiyoruz. Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan'ın kafile başkanlığını yaptığı milli takım, üç kafile halinde Singapur'a uçacak.

  7 Ağustos Cuma günü ilk olarak futbol milli takımımız Singapur'a gidecek. 9 Ağustos Pazartesi günü kürek, eskrim, badminton, basketbol, tekvando, halter, güreş, jimnastik, yüzme ve yelken milli takımları bu ülkeye uçacak. Son olarak da 12 Ağustos Perşembe günü okçuluk, atletizm, boks ve judo milli takımları Singapur'a giderek madalya arayacak.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN