Web Sürümüne Geç

Kupa öncesi dostluk mesajı

Cuma 06.08.2010 17:41

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Kupa finali öncesinde Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ortak basın toplantısı düzenledi.

Atatürk Olimpiyat Stadında gerçekleştirilen ortak basın toplantısında her iki teknik direktörü de maçın fair-play ruhu içinde geçmesini gerektiğini söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Süper Lig'in şampiyonu olarak, Süper Kupa finali oynamanın keyfini çıkarmak istediklerini söyledi.

Geçen yılı şampiyon olarak tamamladıklarını ve bu nedenle 2011 yılına farklı bir unvanla başlayacaklarını vurgulayan Sağlam, "Geçen yıl şampiyon olunca sorumluluklarımız arttı. Yarın akşam iyi mücadele eden iyi futbol ortaya koyan fair-play çerçevesinden uzaklaşmadan skor ne olursa olsun kupayı kazanmak istiyoruz. Eksikliklerimiz var ama ben bunları dert etmiyorum. Yarın akşam görev verdiğim tüm oyuncular ellerinden geleni yapacaktır. Geçen yılda gördük ki görev verilen oyuncu formasını kaptırmamak içinmücadele etti. Aynı anlayış devam ediyor. Lafı uzatmadan yarın akşam oldukça keyifli bir mücadele olmasını diliyorum. İki takım arasında son yıllarda artan dostluğun hem sahada hem de tribünlerde yaşanmasını istiyorum. Eğer kupayı alırsak rakibi incitmeden sevineceğiz, kaybedersek de rakibi tebrik edeceğiz. İki takımın göstereceği ortak tavır çok önemlidir. İki takımda Türkiye'ye örnek olacak bir tavır ortaya koyacaktır. Hak eden kupayı kazansın" dedi.

Süper Kupa'nın geçen yılın kupası olduğunu belirten Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Yeni sezona hazırlanıyoruz. Geçen yılla konuşacak fazla bir şey yok. Yarın akşam ilk resmi maçımızı oynayacağız. Geçen yılın lig şampiyonunu yenebilmek için uğraşacağız. Tabi ki mücadeleler içinde fair play de ön planda olacaktır. Yarın akşam sadece kazanmak için oynayacağız ve kazananı tebrik edeceğiz" dedi.

Basın mensuplarının Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde Liverpool ile eşleşmesinin sorusuna üzerine Teknik direktörü Güneş, "Bunu daha sonra değerlendiririz. Ama şunu söyleyebilirim. Avrupa arenasında yer almak istiyorsak. Mutlaka gruplara kalmamız gerekiyor. Liverpool'u aşmamız gerekiyor. O maçlar bizim için çok önemli asla teslim olmayacağız" dedi.

Basın mensuplarının Trabzonspor'un transfer konusundaki eksikliği ile ilgili soruya ise Güneş, Transferde eksiklikler var bu doğru olduğunu belirterek, "Ancak lig yarışında iyi transferler yapmak iyi oyuncu kadrosu kurduğunuz anlamına gelmez. Transfer bilincinden daha ziyade takım bilincinin olması önemlidir" dedi.

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul sağlam, toplantının ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'e, arkasında adının yazdığı 61 numaralı Bursaspor forması hediye etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN